1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul'da 3 Bomba: Biri Patladı, İkisi İmha Edildi

İstanbul'da 3 Bomba: Biri Patladı, İkisi İmha Edildi

İstanbul'da 3 Bomba: Biri Patladı, İkisi İmha Edildi
A+A-

Fatih'te Turgut Özal Caddesi üzerinde bulunan Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi karşısındaki bir trafonun yanında bomba patladı. Sultangazi ve Maltepe'de bulunan şüpheli paketlerden bomba çıktı.


Fatih'te İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi karşısında bulunan bir trafonun yanında bomba patladı. Olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmazken polis ekipleri ve bomba uzmanlarının çalışmaları sürüyor.

Olay 11.00 sıralarında Turgut Özal Caddesi üzerindeki İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi karşısında bulunan bir trafoda meydana geldi. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi ve bomba uzmanı sevk edildi. Polis ekipleri, patlamanın meydana geldiği bölgeye şerit çekerek araç ve yaya trafiğine kapattı.

Polis ekiplerinin incelemesinde patlama nedeninin el yapımı parça ve basınç etkili bir bomba olduğu belirlendi. Görgü tanıkları, büyük bir ses duyduklarını ve polislerin hemen olay yerine koşarak geldiklerini söyledi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
 

ŞÜPHELİ PAKETLERDEN BOMBA ÇIKTI
Maltepe'de şüpheli bir paket bomba uzmanı ekipleri tarafından fünye ile patlatıldı.  Fındıklı Mahallesi'nde Zabıta Karakolu önünde bulunan Atatürk büstünün önüne kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bırakılan paket polise ihbar edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, şüpheli paketin içerisinde patlayıcı olabileceği ihtimaline karşı güvenlik önlemi alarak bomba uzmanı ekiplere haber verdi. Olay yerine gelen bomba uzmanı ekipler, şüpheli paketi fünye yerleştirerek patlattı. Paketten el yapımı basınç etkili bomba çıktığı öğrenildi. Polis ekipleri, patlamanın ardından çevreye dağılan parçaları delil torbasına koydu ve detaylı olarak incelemek üzere emniyete götürdü.

Sultangazi’de de yüzleri maskeli kişiler tarafından otobüs durağına bırakılan şüpheli paketin içinden bomba çıktı. Yoğun güvenlik önlemi alan polis, geniş çaplı soruşturma başlattı.

Olay Adem Yavuz Caddesi üzerindeki otobüs durağında meydana geldi. Yüzleri maskeli iki kişinin otobüs durağına kartondan yapılma şüpheli bir paket bıraktığını gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine zırhlı araçlarla gelen polisler, yolu çift yönlü olarak trafiğe kapadı. Güvenlik şeridi çeken polisler, bomba imha uzmanının gelmesini bekledi. Bomba imha uzmanı ekipler, pakete uzaktan kumandalı cihaz yardımıyla yaklaştı.Şüpheli paket fünye ile patlatıldı. Paketten, piknik tüpüne bağlı bomba düzeneği çıktı. Olayla ilgili polis inceleme başlatırken, soruşturma devam ediyor. (CİHAN)

A+A-

HABERE YORUM KAT