1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul Van Derneklerinden Çözüme Destek

İstanbul Van Derneklerinden Çözüme Destek

İstanbul Van Derneklerinden Çözüme Destek
A+A-

İstanbul Van Dernekler Federasyonu (VAN-FED) Anadolu Yakası Başkanı Cahit Eftekin, bölgede 30 yıldır akan kanın durdurulması için hükümet tarafından başlatılan çözüm sürecini desteklediklerini söyledi.

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Cahit Eftekin, bölgenin en büyük ihtiyacının barış olduğunu belirtti. Eftekin, kışkırtmalar ve yaşanan onca çatışmaya rağmen Türk ve Kürt halklarının yüzyıllardır kardeşçe yaşadıklarını anımsatarak, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük risk alarak başlattığı Kürt sorununun demokratik çözüm sürecini olumlu buluyor ve destekliyoruz. Türkiye birlik beraberlik içerisinde olduğu sürece üstesinden gelemeyeceği, çözemeyeceği sorunu yoktur. Yıllarca acı, kan ve gözyaşının hüküm sürdüğü bu coğrafyada artık çiçekler açsın, hayvanlar otlatılsın istiyoruz” dedi.
 

“TARIM VE HAYVANCILIK YENİDEN CANLANACAK”
 

Cahit Eftekin, süreç sonrası başta Van olmak üzere bölgenin hizmet ve kalkınmada atağa geçeceğini kaydetti. Özellikle tarım ve hayvancılıkta bölgenin tekrar canlanacağını, belki tersine göçlerin yaşanabileceğini anlatan Eftekin, “Yeter ki akan kan dursun, huzur ve barış ortamı sağlansın. Bir sivil toplum kuruluşu olarak bizde barışa her şartta hizmet etmeye ve bu sürece katkıda bulunmaya hazırız” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT