1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul Valisinden FLAŞ 'Tatil' açıklaması! İstanbul'da okullar...

İstanbul Valisinden FLAŞ 'Tatil' açıklaması! İstanbul'da okullar...

İstanbul Valisinden FLAŞ 'Tatil' açıklaması! İstanbul'da okullar...
A+A-

İstanbul'daki yoğun kar yağışıyla birlikte okulların tatil edilip edilmeyeceği sorularına İstanbul'daki en yetkili isimden açıklama geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, okulların yarın tatil edilmesi için bir istişare yapacaklarını belirtti. İstanbullular

İstanbul'daki yoğun kar yağışıyla birlikte okulların tatil edilip edilmeyeceği sorularına İstanbul'daki en yetkili isimden açıklama geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, okulların yarın tatil edilmesi için bir istişare yapacaklarını belirtti. İstanbullular ise yarın okulların tatil edilmesi gerektiğini istediklerini söylediler!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'daki kar yağışı, okulların tatil edilip edilmeyeceği ve vatandaşların neler yapması gerektiği konusu için açıklamalarda bulundu. Şahin şunları söyledi: 'Dün bilhassa ulaşım güzergâhlarında bütün önlemler alındı. Yollarda yeterince vasıta ve malzeme var. Şuanda ulaşımla ilgili bir problem yok. Tabi bizim asıl beklentimiz öğleden sonrası ve akşama doğru ile ilgiliydi. Okul tatilindeki bizim hedefimizde zaten öğleden sonra oluşabilecek bazı mağduriyetlerin önlenmesi noktasındaydı. Biliyorsunuz meteorolojimiz memleket genelinde yaptığı tahminlerde yüzde 90 isabet başarısına sahip. Buna güvenerek biz, dün akşam bu verilere dayanarak okulları bugün tatil ettik. Zannederim tatil kararı isabetli oldu. Çünkü gittikçe şartlar ağırlaşmaya başladı. Çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın ve hamilelerimizin, halk personelinden bunların yaşayabilecekleri mağduriyetlerin ve olumsuzlukların önüne geçmeye çalıştık.' İstanbul'da beklenen kar yağışı itibarıyla herhangi bir olumsuzluğa yada mağduriyete alan vermemek amacıyla anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 6 Ocak'ta bir gün süreyle fasıla verilmişti.

A+A-

HABERE YORUM KAT