1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul, Pamir İçin Seferber Oldu

İstanbul, Pamir İçin Seferber Oldu

İstanbul, Pamir İçin Seferber Oldu
A+A-

İstanbul Zekeriyaköy'de kaybolan 3.5 yaşındaki Pamir Didik için Jandarma, itfaiye ve AKUT seferber oldu.

İstanbul Zekeriyaköy'de kaybolan 3.5 yaşındaki Pamir Didik için Jandarma, itfaiye ve AKUT seferber olurken mahalleli de aramalara katıldı.

"ÇİTLERDEN ATLAMIŞ"

Oturduğu mahalledeki boş villaların bahçelerinde yapılan aramalar sonuç vermeyince arama ekipleri ormanlık alana yöneldi. Kaybolan çocuğun babası Serdar Dikdik "Sabah 9 gibi evin salonundaki kapıyı açıp bahçeye çıkmış. Sonra çitlerden atlayarak dışarı gitmiş. Saatlerdir arıyoruz" dedi.

09.00'DAN BERİ HABER ALINAMIYOR

Sarıyer Zekeriyaköy Fesleğen Sokakta bulunan evinden anne ve babası uyurken tek başına çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'ten saat 09:00'dan berihaber alınamıyor.

Saat 09.00 sıralarında çocuğunun evde olmadığını farkeden baba Serdar Dikdik olayı polise ve jandarma ekiplerine haber verdi. Babanın ihbarıyla olay yerine gelen jandarma ekipleri küçük Pamir'i bulmak için çalışma başlattı.

İTFAİYE SU KUYUSUNU BOŞALTIYOR

Önce yakın alanlar arandı. Daha sonra ormanlık alana giren jandarma ekipleri küçük çocuğu aramaya devam ediyor. Bir yandan da üst sokakta bulunan su kuyusu çocuğun içine düşme ihtimaline karşı itfaiye ekipleri tarafından boşaltılıyor.

ARAMAYA MAHALLELİ DE KATILDI

Kaybolan çocuğun bulunması için Zekeriyaköy sakinleri de seferber oldu. Mahalledeki kadın ve çocuklar dahil onlarca kişi ormanlık alanda Pamir Dikdik'i arıyor. Çocuğunu her yerde arayan Serdar Dikdik"Sabah uyuduğumuzda salondaki kapıyı açarak bahçeye çıkmış. Burada da çitlerin üzerinden atlayarak sokağa inmiş. Sonra kendisinden haber alamadık. Polise Jandarmaya haber verdik. Pamir ormanlık alan dahil her yerde aranıyor. Sosyal medyada da duyuru yaptık. Herkesten yardım bekliyoruz." dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT