1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul Boğazı'nda Arabalı Vapur 'Sultanahmet' Kargo Gemisine Çarptı !

İstanbul Boğazı'nda Arabalı Vapur 'Sultanahmet' Kargo Gemisine Çarptı !

İstanbul Boğazı'nda Arabalı Vapur 'Sultanahmet' Kargo Gemisine Çarptı !
A+A-

İstanbul'da deniz kazası ! Harem-Sirkeci arasında sefer yapan Sultanahmet isimli yolcu gemisine Tanais Dream 168.m kargo gemisi çarptı. Olayda yolcu gemisinin camı kırıldı, bir yolcu hafif yaralandı. ido resmi sitesinden şöyle bir açıklama yaptı:

Harem-Sirkeci arasında sefer yaparken boğazdan geçen bir geminin çarptığı arabalı vapur kazasında 1 kişinin hafif yaralandığı bildirildi. 

 


İDO’dan yapılan açıklamada, “Bugün saat 19.30 sularında Harem-Sirkeci seferini yapmakta olan Sultanahmet gemisi İstanbul Boğazı’ndan transit geçiş yapmakta olan bir gemiye (Tanais Dream 168.m kargo gemisi) hafif şekilde temas etmiştir” denildi.

 

 


Kazanın sürtünme şeklinde oluştuğuna dikkat çekilen açıklamada, “Sürtünme sonucunda Sultanahmet gemisinde cam hasarı meydana gelmiş ve bir yolcumuz elinden hafifçe yaralanmıştır. Her iki gemide de herhangi bir su alma durumu yaşanmamış, Sultanahmet gemisi güvenli bir şekilde karaya yanaşarak yolcu ve araçlarını Sirkeci İskelesi’nde tahliye etmiştir” ifadelerine yer verildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT