1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İstanbul Bilgi Üniversitesi Adana'ya Kampüs Kuruyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Adana'ya Kampüs Kuruyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Adanaya Kampüs Kuruyor
A+A-

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Fatih Akol, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret ederek, Adana'ya kurmayı düşündükleri kampüsle ilgili bilgi verdi. Genel

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Fatih Akol, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret ederek, Adana'ya kurmayı düşündükleri kampüsle ilgili bilgi verdi.
Genel Sekreter Yardımcısı Kaya Arslan ve Teknik Müdür Levent Şahin ile birlikte Zihni Aldırmaz'ı ziyaret eden Fatih Akol, arazi tahsislerinin yapıldığını ve Adana'nın mimarı dokusuna uygun bir kampüs yapma amacında olduklarını söyledi.
Hukuk, Mühendislik, Mimarlık, Turizm ve Tıp olmak üzere 5 fakülte kurmak istediklerini anlatan Fatih Akol, "Bu kampüste 5 bin öğrenciyi ağırlamak istiyoruz. 400-500 civarında akademisyenin görev yapacağı kampüs içinde sinema salonları ve kültür merkezi de olacak. Bunun yanında marka bir otelle anlaşarak prestijli bir uygulama oteli yapacağız. Yatırımın tamamı 100 milyon doları bulacak" şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Adana'ya yapacağı eğitim yatırımından mutluluk duyduğunu ifade etti.
Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayan Zihni Aldırmaz, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Adana'ya güç katacağını kaydetti.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Fatih Akol, ziyarette Zihni Aldırmaz'a üniversite yayını olan bir de kitap hediye etti. Fatih Akol, Adana ile ilgili yayınlar çıkarmayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.
(ADN-Y)

11.02.2013 12:20:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT