1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İşsizliğe Karşı Belediye Desteği

İşsizliğe Karşı Belediye Desteği

İşsizliğe Karşı Belediye Desteği
A+A-

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak işsizliğe karşı çalışma yaparak istihdama katkı yaparak birçok kişiye iş imkânı ile işsizlerin aile geçimlerine katkı sağlayarak yardımcı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak işsizliğe karşı çalışma yaparak istihdama katkı yaparak birçok kişiye iş imkânı ile işsizlerin aile geçimlerine katkı sağlayarak yardımcı olduklarını söyledi.
Başbakanlık İşsizliği önleme Paketi kapsamında İş-Kur aracılığı ile "Toplum Yararına Çalışma Programı" uygulaması ile belediye olarak her yıl 20 işsize iş imkânı sağladıklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç "Melikgazi Belediyesi olarak yasa ve yönetmelikler çerçevesinde toplum yararına dolayısı ile bulunulan ve yaşanılan ilçemizin yararına olan tüm projeleri destekliyoruz. Bu kapsamda Başbakanlıkça uygulamaya konulan "Toplum Yararına Çalışma Programını' belediye olarak biz de destek veriyor ve 3 yıldır da başarılı ile uyguluyoruz. Her yıl 9 ay boyunca İş-Kur'a kayıtlı işsizlerden yine İş-Kur'ca belirlenen ve bizim şartlara uyan 20 işsize iş imkânı tanıyoruz. Bu kişileri park ve bahçelerde istihdam ederek hem belediye çalışmalarına katkı sağlıyor, hem de aile bütçelerine destek oluyoruz" dedi.
İş-Kur işbirliği ile gerçekleştiren çalışma ile 9 ay süresince Melikgazi Belediyesinde ilk ve sonbahar aylarında fidan dikimi, fidanlık tesislerinde mevsimlik çiçek üretimi, fidanların budanması ve ilaçlanması gibi çalışmalarda istihdam edildiğini ifade eden Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu kişilerin çevre ve doğal güzellik çalışmalarında istihdam edildiğini kaydetti.
Başkanı Memduh Büyükkılıç İstihdam edilen işçilerin her türlü sosyal haklarının verildiğini ve sigortalı olarak çalıştırıldığını sözlerine ekledi.
(AÖ-Y)

01.02.2013 12:35:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT