1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Isparta'ya 500 Deprem Konteynırı Geliyor

Isparta'ya 500 Deprem Konteynırı Geliyor

Ispartaya 500 Deprem Konteynırı Geliyor
A+A-

Birinci derece deprem kuşağında bulunan Isparta'da olası bir deprem sonrası barınma ihtiyacının giderilme amacıyla Van'da bulunan deprem konteynırlarından 500'ü Isparta'ya istendi. Isparta İl Afet A

Birinci derece deprem kuşağında bulunan Isparta'da olası bir deprem sonrası barınma ihtiyacının giderilme amacıyla Van'da bulunan deprem konteynırlarından 500'ü Isparta'ya istendi.
Isparta İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'nün yer talebine ilişkin İmar Bayındırlık ile Plan ve Bütçe Komisyonlarının ortak raporunu Komisyon Sözcüsü Yaşar Nail Akgül okudu. 2011 yılında Van'da meydana gelen depremlerde afetzedelerin geçici barınmalarının sağlanması amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından konteynırlardan oluşan kentler kurulduğunu belirten Akgül, "İlimiz için de 500 adet konteynır tahsis edilebileceği Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca bildirilmiştir. Tahsis edilecek 500 adet konteynırın muhafazası için yaklaşık 20 bin metrekarelik bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılarak, İl Afet Acil Durum Müdürlüğünce de 2012 yılında güncellenen Acil Yardım Planlarında; Gülkent Devlet Hastanesi ve Botanik parkı civarında bir alanın konteynır kent ve çadırkent alanı olarak planlandığı anlaşılmış olup, yerinde yapılan incelemelerde de buranın konteynır muhafaza alanı olarak değerlendirilebileceği sonucuna varılmıştır" dedi.
İl Genel Meclisi, komisyon raporunu oy birliğiyle kabul etti.
(FK-ÇY-Y)

08.02.2013 17:25:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT