1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Isparta'da Yeşil Dalga Devrede

Isparta'da Yeşil Dalga Devrede

Ispartada Yeşil Dalga Devrede
A+A-

Isparta Belediyesi şehrin 3 ana arterinde yeşil dalga uygulamasına başladı.Isparta Belediyesi Trafik Zabıtası şehrin 3 ana arterinde yeşil dalga sistemini uygulamaya koydu. Uygulamayı tanıtan Isparta

Isparta Belediyesi şehrin 3 ana arterinde yeşil dalga uygulamasına başladı.
Isparta Belediyesi Trafik Zabıtası şehrin 3 ana arterinde yeşil dalga sistemini uygulamaya koydu. Uygulamayı tanıtan Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yeşil dalga sistemi ile kazaların en aza indirilmesinin ve yakıt tasarrufu sağlanmasının amaçlandığını söyledi. 3 ana arterde başlatılan ve tüm caddelere yayılacak olan yeşil dalga uygulaması ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, "Hızlı gitmekle gidilecek yere en kısa zamanda ulaşılması mümkün değildir. Yollarımıza hız limit yazıları koyduk, o caddelerimizde yeşil dalga sistemine geçtik. Sürücülerimiz buna uydukları takdirde kilometrelerce yolu hiçbir kırmızı ışığa takılmadan gidebilecektir. Bu sayede sürücülerimiz ulaşacakları yere hem daha kısa zamanda kazasız ulaşabilirler, hem de yakıttan tasarruf sağlanmış olur" dedi.
TÜM SÜRÜCÜLER BU GÜZELLİĞİ TATSIN
Sürücülerin İstasyon Caddesi'nden 40 kilometre hızla hiçbir kırmızı ışığa yakalanmadan, Gülistan Karakolu'na kadar çıkabileceğini belirten Başkan Günaydın, "Yeşil dalga sayesinde trafikteki sıkışıklık ve yığılmalar ortadan kalkacaktır. Şehir içerisinde meydana gelen kazalar en aza inecek hatta yok olacaktır. Isparta'mızın kazasız bir şehir olmasını diliyorum. Altyapısı tamamlanmış, modern asfaltları dökülmüş, kazasız bir kent için çalışıyoruz. Önümüzdeki yılda da 250 kilometre altyapısıyla dayanıklı asfalt hedefimiz var. Bu hedefimizde de yine hız limitleri, trafik çizgileri, uyarı yazıları olacak. Aynı uygulamalar bu caddelerimizde de gerçekleştirilecek. Bu uygulamaların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
Isparta Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yeşil dalga uygulamasının ilki 40 kilometre hız limiti ile İstasyon Caddesi'nden başlıyor. İstasyon Caddesi, 6 Mart, Kaymakkapı, Özel İdare Kavşağı, Camlı Cami Kavşağı'ndan Gülistan Karakolu'na kadar gidiyor. Diğer bir yeşil dalga uygulaması da Demirköprüden başlayarak, 6 Mart, Emniyet eski Binası, Özkanlar Kavşağı, Bellona Kavşağı, Otogar Kavşağı ve Zabıta Kavşağı'na kadar ulaşıyor. Bu caddede ise hız limiti 50 olarak belirlendi. Yine Zabıta Kavşağı'ndan başlayan, Otogar Kavşağı, Bellona Kavşağı, Özkanlar Kavşağı, Belediye Kavşağı, Kaymakkapı Kavşağı'ndan Demirköprüye kadar uzanıyor. Bu caddede de hız limiti 50 olarak belirlendi.
(FK-SÇ-Y)

18.01.2013 14:28:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT