1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "islam Ve Çalışma Ahlakı" Konferansı

"islam Ve Çalışma Ahlakı" Konferansı

islam Ve Çalışma Ahlakı Konferansı
A+A-

İlkadım Belediyesi çalışanlarına İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk tarafından, "İslam ve Çalışma Ahlakı" konulu konferans verildi. Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa İlka

İlkadım Belediyesi çalışanlarına İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk tarafından, "İslam ve Çalışma Ahlakı" konulu konferans verildi.
Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve belediye çalışanları katıldı. İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, verdiği konferansta ahlaki davranışların kaynağının İslam dinine dayanması gerektiğini belirterek, "Ahlaki davranışların dayanağı İslam dinidir. İslam dinine tam manada dayanmayan ahlak, sadece etik manada iyi bir davranış olarak gelişir ama ahlak olmaz. Ahlaklı olmak ise hayatın her anında olmazsa olmazlarımızdandır. İnsan kötü karakterli ise o kişiden iyi bir iş çıkmaz" dedi.
Yaradılış gereği insanların tüm varlıklardan üstün olduğunu anlatan Öztürk, "Oryantalistler Kur'an-ı Kerim'de tutarsızlıklar olduğunu savunurlar. Oysaki bu iddiaların kaynağı kitabımız değil, insanların tutarsızlığından ve fıtratını yanlış manada kullanmasından kaynaklanıyor. İyi bir iş ahlakına ve vicdana sahip olmak insanların elinde. Hayat nasıl yaşanırsa o şekilde devam ediyor. İyi ya da kötü yaşamın karşılığını herkes elbet alacaktır" diye konuştu.
Aile hayatı iyi olan kişilerin mesleki anlamda daha verimli olduğunu vurgulayan Öztürk, "Aile içi iletişimde sevgi, saygı ve hoş görü gelişir ve uygulanırsa bu durum iş hayatına da olumlu manada yansır. Evinde ailesiyle huzurlu olan kişiler, iş yerindeki çalışma arkadaşlarıyla ve vatandaşlarla diyaloga girerken daha kibar, anlayışlı, düzeyli ve hoş görülü olur. Bu durum, yönetimi ve hiyerarşi düzenini kolaylaştıracağı gibi iş verimini ve çalışma hazzını da arttıracaktır. Ayrıca adaletli yönetim ve hakkıyla çalışmanın olduğu yerde, kazanılan paranın bereketi fazlasıyla hissedilecektir" şeklinde konuştu.
(SAM-SLH-Y)

07.02.2013 13:44:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT