1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İşkur Adıyaman İl Müdürü Yücekaya Göreve Başladı

İşkur Adıyaman İl Müdürü Yücekaya Göreve Başladı

İşkur Adıyaman İl Müdürü Yücekaya Göreve Başladı
A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın rotasyonu kapsamında Kilis İŞKUR İl Müdürlüğü'ne ataması yapılan Ramazan Tatar'ın yerine, Emin Yücekaya atandı. Çeşitli kurumlarda öğretmen, AR-GE elemanı v

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın rotasyonu kapsamında Kilis İŞKUR İl Müdürlüğü'ne ataması yapılan Ramazan Tatar'ın yerine, Emin Yücekaya atandı.
Çeşitli kurumlarda öğretmen, AR-GE elemanı ve yönetici olarak görev yapan Emin Yücekaya, İŞKUR İl Müdürlüğü görevine başladı. Yücekaya, istihdamın geliştirilmesi ve işsizliğin azaltılması perspektifinde, temel işçi hak ve özgürlüklerini gözeten bir yaklaşımla hizmet üreten kurumda, vizyonuna uygun bir misyon ifa etmesi için çaba göstereceğini aktardı. Yücekaya, "İşlevi her geçen gün artan, proje bazlı çalışma anlayışını kurumsal bir kültür olarak modelleyen Çalışma ve İş Kurumu müdürlükleri, sektörler arası işbirliği ve ortaklaşma konusunda da 'sosyal diyalog' adına öncü olmaktadırlar. Bu çerçevede 'yönetişimi' esas alan bir anlayışla çalışmak benim de temel prensibim olacaktır. İstihdama dair politikaların tablosu oluşurken, işverenin de, işsizin de, sivil toplumun da, kamu tarafı olarak bizim de fırça izlerimiz olacak ki; bu tablo anlamlı olsun, sahiplenilsin. Adıyaman, dezavantajları kadar avantajları da olan bir şehir. Ülkemiz için dominant sektörler olan sanayi, tarım ve turizmde önemli bir potansiyele sahip. Beşeri sermayeyi de güçlü kılarak bu potansiyeli faydaya dönüştürmemiz mümkün. Biz bunun için projeler oluşturacağız. Son yıllarda istihdam politikaları çerçevesinde çok sayıda özgün çalışma yürüten ve işsizlik rakamlarını önemli oranda azaltmayı başaran bakanlığımızın stratejik amaç ve hedefleri doğrultusunda planlayacağımız projeler, hedef kitlelerimizin beklentilerini karşılamaya dönük olacaktır. Bizim gücümüz, tüm paydaşlarımızla ortak gücümüz olacaktır" ifadelerini kullandı.
(AHM-SO-Y)

12.12.2012 17:55:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT