1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İskilip Etnografya Müzesi Tarihe Işık Tutacak

İskilip Etnografya Müzesi Tarihe Işık Tutacak

İskilip Etnografya Müzesi Tarihe Işık Tutacak
A+A-

Çorum'un İskilip Belediyesi tarafından "Etnofya Müzesi" olarak kullanılacak 200 yıllık geçmişe sahip tarihi binada restorasyon çalışmaları devam ediyor. İskilip Belediyesi'nce satın alınan tarihi a

Çorum'un İskilip Belediyesi tarafından "Etnofya Müzesi" olarak kullanılacak 200 yıllık geçmişe sahip tarihi binada restorasyon çalışmaları devam ediyor.
İskilip Belediyesi'nce satın alınan tarihi ahşap binanın dış cephe restorasyon çalışmaları uzmanlar tarafından titiz çalışmalar sonucu tamamlandı.
İskilip turizmine alt yapı olarak oluşturacak müzenin iç mekan çalışmaları devam ederken diğer taraftan da müzede sergilenecek eserler hazırlanmaya başladı.
Müzede ilçeye has el sanatları eserleri, ev aletleri, yöresel kıyafetler gibi İskilip'in ve ilçe halkının tarih içinde yaşam tarzlarını yansıtacak orijinal eşyalar bu müzede sergilenecek.
Bu konuda vatandaşlarda destek bekleyen İskilip Belediyesi, evlerinde eski eşyalar bulunan vatandaşların belediyeye müracaat ederek bu eşyaların müzede sergilenmesine yardımcı olmalarını istiyor. Müzede yer alacak eşyalar kişilerin isimleri ile beraber sergilenecek.
(TM-BÖ)

09.01.2013 14:57:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT