1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İskilip Anadolu Lisesi'nde Serbest Kıyafet Uygulaması

İskilip Anadolu Lisesi'nde Serbest Kıyafet Uygulaması

İskilip Anadolu Lisesinde Serbest Kıyafet Uygulaması
A+A-

Çorum'da İskilip Anadolu Lisesi ortaöğretim kurumları arasında ilk serbest kıyafet uygulamasına geçen eğitim kurumu oldu. 27 Kasım 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan yeni yönetmelik ile bazı

Çorum'da İskilip Anadolu Lisesi ortaöğretim kurumları arasında ilk serbest kıyafet uygulamasına geçen eğitim kurumu oldu.
27 Kasım 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan yeni yönetmelik ile bazı sınırlamalar dahilinde öğrenci kıyafetlerine İskilip Anadolu Lisesi'nde serbestlik tanındı.
Anadolu Lisesi'ndeki kılık kıyafet uygulamasından öğrencilerin genel manada memnun olduğu gözlenirken formaları ile okula gelmek isteyen öğrencilerde tercihlerini kendi inisiyatifleri doğrultusunda kullanabiliyor.
Okul müdürü Tuğcan Demirel konu hakkında yaptığı açıklamada "İskilip Anadolu Lisesi olarak tüm öğrencileri özel birey olarak kabul ediyor, bireysel özgürlükler konusunda da somut adımlar atıyoruz. Öğrencilerin sosyal anlamda kendilerini geliştirmelerine imkan vererek, yapığımız tüm uygulamaların merkezine öğrenciyi koyuyoruz. Bu saya de önemli dönütler alıyoruz" dedi.
(TM-BÖ)

13.12.2012 15:45:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT