1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İskenderun'da Alman Askerin Başına Çuval Geçirdiler

İskenderun'da Alman Askerin Başına Çuval Geçirdiler

İskenderunda Alman Askerin Başına Çuval Geçirdiler
A+A-

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Türkiye Gençlik Hareketi mensubu bir grup, bir Alman askerin başına çuval geçirdi. Polisin müdahale ettiği gruptan yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye gö

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Türkiye Gençlik Hareketi mensubu bir grup, bir Alman askerin başına çuval geçirdi. Polisin müdahale ettiği gruptan yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, NATO kapsamında İskenderun'da bulunan 7 Alman asker, alışveriş için çıktıkları Şehit Pamir Caddesi'nde Türkiye Gençlik Hareketi'ne mensup 15 kişinin saldırısına uğradı. Gruptakiler askerlerden ikisin başına çuval geçirirken, gruba öteki askerler ile çevrede güvenlik amacıyla bulunan polisler müdahale etti.
Olayın hemen ardından Alman askerler önce bir kuyumcu dükkanına buradan da polis otosuna bindirilerek olay yerinden götürüldü.
NATO kapsamında Türkiye'ye gelecek askerlerin başına gördükleri yerde çuval geçireceklerini söyleyen grup ile polis arasında tartışma çıktı. Olay yerine gelen çevik kuvvet ekiplerinin müdahale ettiği gruptan yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.
(AHS-ÖK-Y)

22.01.2013 17:36:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT