1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İşkad'dan Ödüllü Fikir Yarışması

İşkad'dan Ödüllü Fikir Yarışması

İşkaddan Ödüllü Fikir Yarışması
A+A-

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Elif Doğan Türkmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm okulları kapsayan 'Ben de girişimci olmak istiyorum' başlıklı bir fikir yarışması d

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Elif Doğan Türkmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm okulları kapsayan 'Ben de girişimci olmak istiyorum' başlıklı bir fikir yarışması düzenleyeceklerini bildirdi.
Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan fikir yarışmasında öğrencilerin kendi oluşturacakları ya da geliştirecekleri bir iş fikrini, iş haline nasıl getirebileceklerini araştırmalarını, bu planı hayata geçirmekle ilgili izlemeyi düşündükleri yolu ve hayallerini anlaşılır bir dil ve düzen içerisinde bir metne dökerek anlatmalarını isteyeceklerini söyledi.
Yarışmaya başvuruların İŞKAD Yönetim Kurulu Üyesi Ayfer Köni'nin başkanlığını yaptığı Proje Geliştirme Komitesi, Adana'nın seçkin sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve mesleğinde öncü kişilerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirileceğini belirten Türkmen, yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin ve bağlı bulundukları okullardan öğrencilerinin katılmasını isteyen okul yönetimlerinin "girisimcilikkompozisyon@hotmail.com" e-posta adresine yazarak, doğrudan bilgi alabileceklerini bildirdi. Türkmen, "Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin 15 Şubat 2013 tarihine kadar hazırlamış oldukları fikir yazılarını teslim etmeleri gerekmektedir. Sürdürmekte olduğumuz 'Kızlarımız Girişimci Olsun' projemize paralel olarak düzenleyeceğimiz bu fikir yarışmasına gençlerin büyük ilgi göstereceğini umuyor ve çok güzel fikirlerin çıkacağından emin olduğumuz bu yarışmaya geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin katılmaları konusunda teşvik edilmelerini rica ediyoruz" dedi.
(SZP-AKL-Y)

31.01.2013 10:24:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT