1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İşkad Üyeleri Yeni Yönetimlere Talip

İşkad Üyeleri Yeni Yönetimlere Talip

İşkad Üyeleri Yeni Yönetimlere Talip
A+A-

Adana İş Kadınları Derneği Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, İŞKAD'ın Adana ve Türkiye genelinde kadınlarla ilgili konularda söz sahibi olduğunu söyledi. İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen öncülüğü

Adana İş Kadınları Derneği Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, İŞKAD'ın Adana ve Türkiye genelinde kadınlarla ilgili konularda söz sahibi olduğunu söyledi.
İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen öncülüğünde Adana Seyhan Otel'de bir araya gelen İŞKAD Yönetim Kurulu ve İŞKAD üyeleri oda ve borsa seçimleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.
Odalar ve borsada meslek komiteleri ile gruplara aday olan İŞKAD üyelerinin tanıtıldığı toplantıda İŞKAD'a yeni üye olan kadınlara da rozet takıldı.
Odalar ve borsada seçimlerin ertelenmesi nedeniyle geniş bir zaman kazandıklarını ve kadın aday sayısının artması gerektiğini ifade eden İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, daha çok kadının etkin rol üstlenmesi için girişimlerinin süreceğini vurguladı. İŞKAD'ın Adana'da gerçekleştirdiği 'Geleceğimiz Birlikte Zirvesi'nin bir yönünün de sözkonusu kurumlarda kadın sayısının artmasına yönelik olduğunu hatırlatan Av. Türkmen, zirvenin Türkiye genelinde geniş yankı uyandırdığını vurguladı.
İŞKAD'ın Adana ve Türkiye genelinde kadınlarla ilgili konularda söz sahibi bir dernek olduğuna işaret eden Av. Türkmen, şunları söyledi:
"Global olarak sorunları tespit eden ve çözüm üreten bir dernek olmaya doğru hızla ilerliyoruz. Yönetim kademesinde ne kadar kadın adı olursa yolumuz da aynı doğrultuda açık olur. Odalar ve borsanın dışında belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyeliklerinde de fazlaca yer alamıyoruz. Şimdi devir değişti. Odalar, borsa, belediye yönetimleri ve toplumun hemen tüm kesimi kadınların daha çok ön planda olmasını istiyor. Kadınlar olarak bu yönde yeni adımlar atmak zorundayız. Kadın duyarlılığına sahip kadınların karar mekanizmalarında artması gereğine inanıyorum. Adana'da kadınlarımız erkeklerin doldurduğu mevkilere aday olmalı ve o mevkilerde daha iyi işler çıkarabileceklerini tüm kesimlere göstermelidir."
Av. Türkmen, İŞKAD'a yeni üye olan iş kadınlarına rozet taktı. Odalar ve borsa seçimlerinde meslek komiteleri ile gruplara aday olan İŞKAD üyeleri de kararlı tavırlarıyla dikkat çekti.
(ADN-Y)

08.02.2013 14:17:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT