1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'isim Şehir Hayvan' Oyunu Ayakta Alkışlandı

'isim Şehir Hayvan' Oyunu Ayakta Alkışlandı

isim Şehir Hayvan Oyunu Ayakta Alkışlandı
A+A-

Gazeteci yazar Yılmaz Özdil'in yazdığı aynı isimli kitaptan, Saygın Delibaş ile Fethi Kantarcı'nın oyunlaştırdığı ve usta oyuncu Metin Serezli'nin yönettiği "İsim Şehir Hayvan" oyunu, Selçuk'ta izleyi

Gazeteci yazar Yılmaz Özdil'in yazdığı aynı isimli kitaptan, Saygın Delibaş ile Fethi Kantarcı'nın oyunlaştırdığı ve usta oyuncu Metin Serezli'nin yönettiği "İsim Şehir Hayvan" oyunu, Selçuk'ta izleyicilerle buluştu.
Gencay Gürün'ün yönetiminde sanatsal çalışmalarını sürdüren Tiyatro İstanbul oyuncuları, Nusret Çetinel, Sabri Özmener, Hülya Gülşen, Bilal Çatalçekiç, Burcu Kazbek, Taner Ergör, Banu Çiçek, Yeliz Şatıroğlu, Levent Çimen, Aybar Taştekin, Serdar Aslan, Alev Azyok, Zafer Aslan, Anıl Yülek tarafından sahnelenen ve Yılmaz Özdil'in köşe yazılarından alıntıların komedi tarzında sunulduğu oyunu, yaklaşık 500 kişi izledi. Selçuk Belediyesi'nin katkılarıyla Efes Tiyatro Salonunda sahnelenen ve kimi zaman güldüren, kimi zaman düşündüren oyunun sonunda izleyiciler, oyuncuları ayakta alkışladı.
Türkiye'de yazdığı köşe yazılarıyla en çok konuşulan gazetecilerin başında gelen Yılmaz Özdil'in köşe yazılarını topladığı, 'İsim Şehir Hayvan' adlı ilk kitabının tiyatro eseri haline getirildiği oyun, Özdil'in akıcı ve kelime oyunlarıyla dolu yazılarından yola çıkılarak, seyirciyi güldürürken, çoğu zamanda düşündürmesi dikkat çekti. Bu kadar değerli bir oyunu ve oyuncuları Selçuk'ta görmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Selçuklular, katkılarından dolayı Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür'e teşekkür etti.
(NÖS-ERG-Y)

19.12.2012 13:35:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT