1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. IŞİD 225 Bin Dolar Maaşlı CEO Arıyor

IŞİD 225 Bin Dolar Maaşlı CEO Arıyor

IŞİD 225 Bin Dolar Maaşlı CEO Arıyor
A+A-

Irak'tan gelen en son IŞİD haberleri duyanları şaşkına çevirdi. IŞİD işgal yoluyla ele geçirdiği petrol tesisleri için CEO arayışına başladı.


Petrol alanındaki faaliyetlere önem veren IŞİD terör örgütü, 225,000 dolar maaş ile rafineriler için bir yönetici arıyor.

The Times'da yer alan habere göre, örgüt tarafından ele geçirilen Irak'taki petrol sahalarında Haziran ayında yaşanan ölümcül kazalar serisinin ardından, IŞİD elinde bulundurduğu rafinerileri yönetecek ve yaşanan kazanç kayıplarını sonlandıracak bir yönetici arıyor. IŞİD adaylar arasından uygun gördüğü ve işe alacağı kişiye, yıllık 225,000 dolar maaş ödeyecek.

Rafineri yöneticisi pozisyonu, IŞİD'in boşluk bulunan en önemli noktalarından biri olarak görülüyor. Örgütün kara borsa petrol gelirleri yaz aylarının başında günlük 3 milyon doların üzerinde olarak tahmin edilirken, bunun 3'te ikisinin azaldığı ve giderek gerilemeye devam ettiği düşünülüyor.

Irak'taki petrol işçileri, ülkenin Kürt bölgesindeki kara borsa mümessillerinin yoğun bir şekilde satış noktalarıyla ilgili ilanlar verdiğini söylüyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT