1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. IŞİD 10 canlı bombayı Türkiye'ye gönderdi

IŞİD 10 canlı bombayı Türkiye'ye gönderdi

IŞİD 10 canlı bombayı Türkiye'ye gönderdi
A+A-

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, bugünkü köşesinde terör örgütü IŞİD'in yeni kanlı eylem için 10 canlı bombayı Gaziantep'ten yola çıkardığına dair istihbarat bilgisini paylaştı.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan'ın bugünkü "Bayburt'ta oldu!.." başlıklı köşe yazısında önemli bir iddia ortaya attı.

IŞİD'in kanlı eylemler için 10 canlı bomba eylemcisini yola çıkardığını belirten Takan, nokta istihbarata dün ulaşıldığını belirtti.

İşte Ahmet Takan'ın yazısındaki o bölüm 

"Kanlı terör örgütünün eylemleri sadece Kilis'e yönelik değil... Başkent Ankara'da devam eden olağanüstü güvenlik önlemlerine rağmen IŞİD'in yeni çok kanlı eylemler için 10 canlı bomba eylemcisini Gaziantep'ten yola çıkardığı nokta istihbaratına dün ulaşıldı. İstihbarat bilgisinde; IŞİD'in ABD Büyükelçiliğini ve irtibatlı birimlerini öncelikli hedef aldığı belirtiliyor. Bu arada IŞİD'in Cebeci semtinde bulunan askerlik şubelerine ve birimlerine de eylem hazırlığı içinde olduğu da kaydediliyor..."

Ahmet Takan'ın paylaştığı bu istihbarat bilgisinin doğruluğu ve Ankara'da Başbakan Davutoğlu başkanlığında toplanan güvenlik zirvesinde gündeme gelip gelmediği henüz bilinmiyor.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT