1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İşçiler, Şişecam'ın Kapatılması Kararını Protesto Etti

İşçiler, Şişecam'ın Kapatılması Kararını Protesto Etti

İşçiler, Şişecamın Kapatılması Kararını Protesto Etti
A+A-

Kristal İş Sendikası üyesi bir grup, Topkapı'da bulunan Şişecam fabrikasının kapatılması kararını protesto etti. Anadolu Cam Sanayi'ne ait olan Topkapı Şişecam Fabrikası'nın 1 Ocak 2013 tarihinden it

Kristal İş Sendikası üyesi bir grup, Topkapı'da bulunan Şişecam fabrikasının kapatılması kararını protesto etti.
Anadolu Cam Sanayi'ne ait olan Topkapı Şişecam Fabrikası'nın 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren kapanacağı öğrenen Kristal İş Sendikası üyesi yaklaşık 500 kişilik grup, protesto gösterisi düzenledi. Kalabalık, sloganlar atarak Levent'te bulunan Şişecam binasına yürüdü. Burada grup adına açıklama yapan Bilal Çetin, "Bugüne kadar sesimizi duyuramadık. Bizim bütün konuşmalarımıza kulak tıkandı. Şişecam yönetimine bir kez daha sesleniyorum; biz üretim yapmaktan, fabrikada çalışmaktan, gece gündüz emek akıtmaktan hiçbir zaman yorulmadık. Biz bu anlaşmalarımızı birlikte masa başında yapmayı yeğledik. Ama bizim taleplerimize, bizim düşüncelerimize henüz olumlu bir cevap alamadık" dedi.
Çalışmak istediklerini belirten Çetin, "Değerli cam çalışanları, bugün burada bulunmamızın nedeni, Anadolu Cam Sanayinin Topkapı Fabrikasının bacasının dumanının tütmemesidir. Ama Eskişehir'de aynı baca tütecektir. Her ne kadar işveren buna 'kapanma' dese de biz buna 'taşınma' diyoruz. Her şey taşınıyor. Sıra işçiye geldiğinde 'işçiyi oraya götürmeyi düşünmüyoruz' diyorlar. Lütuf istemiyoruz. Biz burada ürettiğimiz gibi diğer fabrikalara gidip katkı vermeye, yaşamımızı sürdürmeye, çocuklarımızın geleceğini devam ettirmeleri için diğer fabrikalara gidip çalışmak istiyoruz" diye konuştu.
(OY-ET-OK-Y)

21.12.2012 15:20:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT