1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İşçi Partililer Nato'yu Protesto Etti

İşçi Partililer Nato'yu Protesto Etti

İşçi Partililer Natoyu Protesto Etti
A+A-

NATO'nun yeni komuta yapısının oluşturulmasına yönelik çalışmalar kapsamında İzmir'deki Hava Komutanlığı'nın yerine Kara Komutanlığı oluşturulması İş Partisi (İP)'ne üye bir grup tarafından protesto e

NATO'nun yeni komuta yapısının oluşturulmasına yönelik çalışmalar kapsamında İzmir'deki Hava Komutanlığı'nın yerine Kara Komutanlığı oluşturulması İş Partisi (İP)'ne üye bir grup tarafından protesto edildi.
Şirinyer İzban Metro İstasyonu önünde toplanarak NATO Komutanlığı'na yürüyen İP üyeleri burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi. İP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Tugay Şen, Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'yi NATO toprağı ilan etmesinin ardından, ülkemize gelen NATO'cular işgal orduları gibi keşif çalışmaları yürütmektedir diyerek, "İzmir, NATO Avrupa Müttefik Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın ana karargahı yapılmaktadır. Bu faaliyetler komşu ve kardeş ülke Suriye'den ülkemize tehdit geldiği yalanıyla yürütülmektedir. Tehdit Suriye'den değil, ABD ve NATO'dan geliyor. Bölünme anayasası dayatması, Ergonekon ve Balyoz tertipleri, eyaletler yasası, başkanlık sistemi, kamuda Kürtçe'nin ikinci resmi dil haline getirilmesi, ana dilde savunma, füze kalkanı ve patriotların yerleştirilmesi, İzmir'in NATO savaş üssü yapılması, Suriye'ye yönelik yıkıcı faaliyet, terör kampları, tekke ve zaviyelerin açılması vb. hepsi ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi uygulamasıdır. Bunlar yıkım, bölünme ve dağılma adımlarıdır" dedi.
İP üyesi grup basın açıklamasını yaptıktan sonra olaysız dağıldı.
(EA-ÖK-Y)

30.11.2012 13:19:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT