1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İşadamlarından Okula Ek Bina

İşadamlarından Okula Ek Bina

İşadamlarından Okula Ek Bina
A+A-

Gediz ilçesine bağlı Sazköy İlkokulu'na yardımsever işadamları tarafından ek bina yapıldı. Yardımsever iş adamlarının katkılarıyla yapılan prefabrik ek binanın açılışı için tören düzenlendi. Açılı

Gediz ilçesine bağlı Sazköy İlkokulu'na yardımsever işadamları tarafından ek bina yapıldı.
Yardımsever iş adamlarının katkılarıyla yapılan prefabrik ek binanın açılışı için tören düzenlendi.
Açılış törenine Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Garnizon komutanı Üsteğmen Evren Ünlü, Emniyet Müdürü Haci Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Şube Müdürleri Fikri Çetinkaya ve Zekeriya Ünal, daire amirleri ve köy halkı katıldı.
Ek bina açılışında bir konuşma yapan Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, yeni eğitim öğretim yılında öğrenci sayısının artması nedeniyle Anasınıfları için ek binaya ihtiyaç duyulan Sazköy İlkokulu'nun bina sıkıntısının eğitim gönüllüsü hayırsever iş adamları tarafından giderilmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Prefabrik ek binanın kısa sürede bitirilerek Anasınıflarının eğitim öğretime devam etmesini sağlayan Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Sazköy İlkokulu Müdürü Abdullah Tekin ve öğretmenlerine, Sazköylü yardımsever işadamlarına, köy gençleri ve tüm vatandaşlara desteklerinden dolayı teşekkür eden İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, eğitim öğretimin öneminden bahsederek, tüm eğitim kurumlarının fiziki ortamlarının imkanlar ölçüsünde yeterliliklerinin arttırılması için elbirliğiyle gayret göstereceklerini ifade etti.
Konuşmanın ardında okulun ek bina yapımına katkı sağlayan Güneşler Madencilik Şirketinden Ali Rıza Güneş'e, Gediz Un Sanayi Şirketinden Esen Dinç'e, Gediz Yem Sanayi Şirketinden Cavit Dinç'e ve Sazköy Gençliği adına Köy Muhtarı Uğur Şahin'e Kaymakam İsmail Çorumluoğlu tarafından plaket verildi.
Sazköy Muhtarı Uğur Şahin de okula yardım ve destek sağlayan herkese teşekkür ederek, İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve Okul Müdürü Abdullah Tekin'e plaket takdim etti.
Daha sonra tüm davetlilere pilav ve ayran ikram edildi ve tören sona erdi.
(MA-EFE)

08.12.2012 12:42:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT