1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İŞADAMALARINA \"YATIRIM YAPIN\" ÇAĞRISI

İŞADAMALARINA \"YATIRIM YAPIN\" ÇAĞRISI

İŞADAMALARINA \YATIRIM YAPIN\ ÇAĞRISI
A+A-

İstanbul’un Esenyurt Belediye Başkanlığı Basın Danışmanı Abdurrahman Teymur, çözüm sürecinin bölgeye huzur ve güven ortamı getirdiğine dikkat çekerek, yatırım yapmaları için işadamlarına çağrıda bulundu.


İçinde barındırdığı sayısız tarihi yerleriyle adeta yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen Gevaş’ın yeterince gelişmediğine dikkat çeken Teymur, “Bir Gevaşlı olarak yıllarca İstanbul’da bulundum. Sayısız yerleri gezdim. Fakat Gevaş kadar güzel bir yere rastlamadım. Fakat ne yazık ki ilçemiz yeteri kadar gelişmemiş. Akdamar Adası, Halime Hatun Kümbeti, İzettin Şir Camii, Selçuklu Mezarlığı, Artos Dağı, Van Gölü ve daha sayamadığım birçok tarihi ve doğal yeri barındıran Gevaş, ne yazık ki bunlardan yeterince faydalanamıyor. İlçede özellikle turizm ile ilgili çok güzel yatırımlar yapılabilir” dedi.


Bir turizm cenneti olan Gevaş’ın hak ettiği yere gelmesi için işadamlarına çağrıda bulunan Teymur, “Bilindiği üzere çözüm süreci devam ediyor. Süreçle birlikte bölgede huzur ve güven ortamı da arttı. Çözüm süreci ile birlikte ülkede oluşan olumlu hava, ilçemizde de gözle görülür şekilde kendini gösteriyor. İnanıyorum ki burada yapılan yatırım, yerinde yapılmış bir yatırım olacaktır” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT