1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İş-Kur'den öğrencilere meslek seçimi semineri

İş-Kur'den öğrencilere meslek seçimi semineri

İş-Kurden öğrencilere meslek seçimi semineri
A+A-

İŞ-KUR\'DAN ÖĞTürkiye İş Kurumu (İş-Kur) Van İl Müdürlüğü danışmanları, öğrencilere meslek seçimi konusunda seminerler vermeye devam ediyor.


İş-Kur Van İl Müdürlüğü tarafından Münci İnci Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda düzenlenen “Öğrenciler Meslekleri Tanıyor” adlı seminere İş-Kur Van İl Müdürü M. Salih Serçe, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Seminerin başında öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Serçe, onlara meslek seçimi konusunda uyarılarda bulundu. İleride hiçbir sıkıntıya düşmemeleri için şimdiden geleceğin hesaplarını yapmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Serçe, yıllar sonra geriye dönüp bakıldığında pişmanlık duymanın bir fayda sağlamayacağını kaydetti. Serçe, “Herkesin sorumluluklarının neler olduğu konusunda şimdiden hesaplar yapması gerekir. Hedeflerinizin olması gerekir. Ailelerinizin de sizlerden beklediği başarılı olmanızdır. Herkes hedefleri noktasında ilerlerse öyle umuyorum ki başarılı birer birey olacaklardır” dedi.


Yapılan konuşmanın ardından İş-Kur Van İl Müdürlüğü danışmanları tarafından slayt sunumu eşliğinde öğrencilere meslek edinme konularında bilgilerin sunulması ile seminer sona erdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT