1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İŞ-KUR İşçileri Toplandı

İŞ-KUR İşçileri Toplandı

İŞ-KUR İşçileri Toplandı
A+A-

Van Toplum Yararına Çalışma Derneği (TYÇD) tarafından Van İş-Kur Depremzede İşçileri 15. İstişare Toplantısı düzenlendi.


Van TSO’da düzenlenen toplantı, Van depremi videosunun izletilmesiyle başladı. Deprem döneminde İş-Kur bünyesinde çalışan işçilerin kurduğu Van Toplum Yararına Çalışma Derneği (TYÇD) Başkanı Ethem Altın, toplantıda bir konuşma yaptı. Altın, “2011 yılından bugüne dek neler yaşadığımızı, nasıl bir ızdırap çektiğimizi anlamamak elde değil Yalnız insan olarak hep sabrettik, bu mücadeleyi kazancağız dedik. Beraber birçok sıkıntıyla karşılaştık. Ölüm Allah’ın emridir, yalnız mücadelemiz sonuçlanana dek bu yolda kararlılığımızı belirtmek isteriz. Tek canımız var o da bu yolda feda olsun’’ şeklinde konuştu.

İşçi kızı Aleyna Cengiz (10) ise, yetkililere çağrıda bulunarak, “250 depremzede İş-Kur işçisinin çocukları adına geleceğimizi anlatmak istiyorum. Burada yetkililere seslenmek istiyorum. 5 yıldır mücadele eden babalarımızı işten atmakla bizleri kaybediyorsunuz. Bizlerin geleceğini karartıyorsunuz. Babalarımızın bakmakla yükümlü bir ailesi vardı. Bizler okumak ve aydınlanmak, topluma faydalı bireyler olmak istiyoruz. Bende yaşıtlarım gibi parklarda eğlenmek istiyorum. Bende mağaza gördüğümde pembe ayakkabı almak, kışlık mont almak istiyorum. Belki bunları alacak paramız yok, ama bir hayalimiz var. O da benim ve babamın kalıcı bir işi, geleceği olmalıdır. Değerli büyüklerimiz, sizinde çocuklarınız var. Biliniz ki bütün acılar ortaktır’’ dedi.

Yaklaşık iki saat süren toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT