1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İş Dünyasının Patronları Uludağ'da Buluşuyor

İş Dünyasının Patronları Uludağ'da Buluşuyor

İş Dünyasının Patronları Uludağda Buluşuyor
A+A-

Bursa Uludağ Ekonomi Zirvesi, 29-30 Mart tarihleri arasında iş dünyasını buluşturacak. Programa Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katılacağını belirten Vali Şahabett

Bursa Uludağ Ekonomi Zirvesi, 29-30 Mart tarihleri arasında iş dünyasını buluşturacak. Programa Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katılacağını belirten Vali Şahabettin Harput, "Ekonomi zirvesi Bursa için bir milattır" dedi.
Vali Şahabettin Harput, geçen sene Bursa'da ilkini düzenledikleri Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin Bursa için önemli bir organizasyon olduğunu belirtti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa için, 'Uludağ neden bir Davos olmasın' sözünü bu tür organizasyonlarla gerçekleştirmeye çalıştıklarını ifade eden Harput, bu sene Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın da programa katılacağını dile getirdi. Ekonomi zirvesinin 29-30 Mart 2013 tarihinde yapılacağını ifade eden Harput, "Programa özellikle Başbakan Yardımcımız Ali Babacan'ın yanında Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'in de katılacak olması konunun önemini daha da arttırmaktadır. Eğer zamanları elverirse Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'ın da katılma ihtimalleri söz konusu olacak. Programa gerek katılan kişilerin üst düzey olması, gerekse programdaki konuların çok özel konular olması programın önemini çok çok arttırmaktadır" dedi.

MUHTAR KENT TECRÜBELERİNİ ANLATACAK
Zirveye katılacak iş adamlarının tecrübelerini paylaşacağını kaydeden Harput, şöyle devam etti:
"TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi bizim Türk heyeti olarak katılacak. Özellikle Coca Cola'dan çok önemli bir isim Muhtar Kent dünya çapında bir isim, yine Hikmet Ersek Western Union'un çok özel bir ismidir. New York Üniversitesinde Ekonomist, özellikle ekonomik krizlerin önceden tespiti ile yorumlanması noktasında çok ünlü bir isim Nouriel Roubini, bu da yine bizim programımızın çok özel bir konuğu olarak iştirak edecek davetliler arasındadır. Programa özellikle iş dünyasının patronları düzeyinde kimler var ? Mustafa Koç, Ahmet Zorlu, Bülent Eczacıbaşı, Arzuhan Yalçındağ, Ferit Şahenk, TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ve Çalık Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık programa katılacak isimler arasında."

CEO'LAR ULUDAĞ'DA BULUŞUYOR
Zirveye KOÇ grubundan Turgay Durak, Sabancı grubundan Zafer Kurtul, Ülker grubundan Ali Ülker'in de katılacağını vurgulayan Harput, "Ali Sabancı, Murat Özyeğin, Hamdi Akın, Mıchael Pıeper, Ethem Sancak ve Rıza Nur Meral zirvede konuşacak. Bunlar da kendi aralarında dünya çapında bir marka olan isimler. Ayrıca sınır ötesi perakendeciler diye bir başka alanda da katılımcıların isimlerini sayacak olursak; Lc Waikiki'den Vahap Küçük, Ramsey'den Hüseyin Doğan, Mudo'dan Mustafa Taviloğlu, Boyner'den Cem Boyner, Torunlardan Aziz Torun ve bankacılar finans konusunda ise İng Bank Pınar Abay, Akbank Hakan Binbaşgil, Finansbank Temel Güzeloğlu, Audi Bank Anan Samir ve Türk Ekonomi Bankası Varol Civil de Uludağ'a gelecek. Bursa için ama sadece Bursa için değil Ülkemiz için çok önemli ekonomik konuların görüşüleceği, tartışılacağı, çok üst düzey katılımcıların iştiraki ile Başbakan Yardımcımız Ali Babacan ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'in özel yönlendirmesi ile yapılacak olan bu program gerçekten Bursa için bir tarihtir" dedi.
Harput, Uludağ'da yapılacak zirvenin Bursa'nın adını dünyaya duyuracağını sözlerine ekledi.
(YS)

12.02.2013 12:39:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT