1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İş Adamlarından Terör Tepkisi Cüneyt Akay Çanakkale

İş Adamlarından Terör Tepkisi Cüneyt Akay Çanakkale

İş Adamlarından Terör Tepkisi  Cüneyt Akay    Çanakkale
A+A-

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD), terör yüzünden yıllardır ülke kaynaklarının heba edildiğine dikkat çekti. Çanakkaleli iş adamlarından terörle mücadele için atılan adı

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD), terör yüzünden yıllardır ülke kaynaklarının heba edildiğine dikkat çekti.
Çanakkaleli iş adamlarından terörle mücadele için atılan adımlara destek geldi. Terörle mücadelede diyalog süreci hakkında ÇAGİAD Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, "Yaklaşık 30 yıldır devam eden kanlı terör, bugüne kadar on binlerce cana mol oldu, on binlerce eve ateş düştü. O ateş, binlerce ailemizi hala cayır cayır yakıyor. Ülkemizin muazzam kaynakları heba olup gitti. Bugüne kadar terörle mücadeleye harcadığımız parayla ülkemizin çok büyük problemleri çözülürdü. Esasen 100 yıldan bu yana Anadolu'nun topraklarının en büyük meselelerin biri olan bölücü terör, ülkenin kanını emiyor. Bugünkü noktada terörün bitmesi ve ülkemize huzur gelmesi, halkımızın en öncelikli isteklerindendir. İlk kez terörün bitmesi için somut çözüme bu kadar yaklaşılmıştır. Tabii ki İmralı ile görüşülmesi ve diyalog kurulması, çoğumuzun yüreğinde bir kırıklığa sebep oluyor, fakat çözümün bir parçası olacaksa elbette yapılabilir. Öfkemizi kalbimize gömmek ve bu topraklarda yepyeni bir barış sayfası açmak zorundayız" ifadeleri yer aldı.
(CA-MŞ)

18.02.2013 12:07:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT