1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İranlılar Van'a Davet Edildi

İranlılar Van'a Davet Edildi

İranlılar Van'a Davet Edildi
A+A-

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe, baharın gelişi anlamına ‘Nevruz Bayramı’ nedeniyle İranlı turistleri Van’a davet etti.

Van, bölgenin en güvenli illerinden biri olduğunu belirten TÜRSAB Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe, “İlimiz Türkiye’nin en huzurlu illerinden biri. İranla komşuyuz. İnanın ilimizde hiçbir sıkıntı ya da olumsuzluk yok. İranlı turistler de güven içerisinde ilimize gelebilirler. Konaklama noktasında çok iyi durumdayız. Geçmiş yıllarda da İranlı Turistler gelmişlerdi. Bu senede gönül rahatlığıyla ilimize gelip ‘Nevruz Bayramı’ tatillerini burada geçirebilirler” dedi.

“NEVRUZDAN SONRA İRANLI 20 BİN EMEKLİYİ VAN’A GETİRECEĞİZ”
Önceki yıllara göre Van’a gelen turist sayısında azalma meydana geldiğini ifade eden Özgökçe, “İran’a uygulanan ambargoların kaldırılmasıyla İran kabuğunu kırdı. Artık bütün dünya İran’ı tanımaya başladı. İran’ın ciddi bir pazar olduğunun farkındadırlar. Gürcistan ambargonun kaldırılmasıyla beraber İran’a uygulanan vizeleri de kaldırdı. Bizler de Nevruzun hemen ardından İranlı 20 bin emekliyi Van’a getireceğiz. Bunun ön anlaşmasını yaptık. Bunların taşıma işlemlerini de acente olarak bizler yapacağız. İran bizim olmazsa olmazımızdır. İranlılar da Türkiye’yi ve bizleri çok seviyorlar. Bizler de kadirşinas halkımızın desteğiyle İranlı misafirlerimizi ağırlayacağız. Bizim Büyükşehir Belediyesi’nden beklentimiz biran önce bir aile plajının yapılması ve bayanların da faydalanacağı şekilde otellerimizde havuzların dizaynı noktasında bir çalışma yapılması talebimiz var. İranlı Turistler güvenle ilimize gelip gezebilir ve konaklanabilirler. Ülkemiz gibi bölgemiz ve ilimiz de güvenlidir. Gönül rahatlığıyla ilimize gelerek ‘Nevruz Bayramını’ geçirebilirler. Ülkemiz güvenilir bir ülke. İlimiz ise güvenilir bir ildir. misafirlerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT