1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İranlı İş Adamlarından Van OSB'ye Ziyaret

İranlı İş Adamlarından Van OSB'ye Ziyaret

İranlı İş Adamlarından Van OSB'ye Ziyaret
A+A-

İranlı mucit ve mühendislerden oluşan iş adamları, Van Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ziyaret ederek çok önemli konular üzerinde görüş alışverişinde bulundular.


İran İslam Cumhuriyeti’nin Urumiye kentinde, holding sahibi olan 6 ortak, Van OSB’yi ziyaret ederek, yapacakları yatırımlarla Türkiye üzerinde dünya’ya açılmak istediklerini belirtiler. Yapılan ziyaretler hakkında bilgi veren Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Necmeddin Çok; “İran’ın Urumiye kentinde arkadaşların Teknokent’e yatırımları var. 6 mucit ve aynı zamanda bu kardeşlerimiz mühendistirler. İlimizde İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) yada OSB yerleşkesi sınırları içerisinde yatırım yapmak istiyorlar. “Madein Turkey” patenti ile üretecekleri ürünleri Van üzerinde dünyaya açılmak gibi bir düşünceleri var. 6 şirket sahipleri fikirlerini bir araya getirerek, güç birliği oluşturarak Urumiye’de holding kurmuşlar. Çok da büyük başarı yakalamış durumdalar. Van üzerinde dünyaya açılmak üzere, ilk önce Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nevzat Gün ile görüşmüşler. Müdür beyde bizleri ve İŞGEM Müdürü Mahmut Gedik beye bilgi verdiler. Bu gün işte bir araya geldik. İranlı işadamları, Van OSB’de yatırımları olan arkadaşlarımızla bire bir görüşerek, çeşitli ticari antlaşmalar sağladılar. İnşallah ilimize hayırlı olur. Şartların oluşması halinde, İranlı mucitler burada, Van ‘Teknoknet’in imkanlarından da faydalanmak üzere yatırım yapacaklar. Bizlerde burada onlara gerekli tüm imkanları sunacağız” dedi.


Başkan Necmeddin Çok, İran’da bulunan holdingin unvanı ise, Defender Ultrasonic Rodent, Bird, Reptile, And İnsect, Repellent. olduğunu söyledi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT