1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İran Sınırında Kaçakçılara Büyük Darbe !

İran Sınırında Kaçakçılara Büyük Darbe !

İran Sınırında Kaçakçılara Büyük Darbe !
A+A-

İran sınırında meydana gelen olayda hareketlilik nöbet bekleyen askerlerin gözünden kaçmadı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yapılan operasyonla 9 İran'lı kaçakçı ve beraberlerinde getirdikleri 97 katır üzerinde 160 bidon kaçak mazot ele geçirildi.

KATIRLI KAÇAKÇILAR YAKAYI ELE VERDİ


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 3. Piyade Tümen Komutanlığı'nda görev yapmakta olan birlikler, bir grubun beraberinde bulunan bir çok katırla birlikte sınır ihlali yaptığını görmesi üzerine karşı harekete geçtiler. 

 

iran_sinirinda_kacakcilik_operasyonu.jpg


Yapılan operasyonla 9 İranlı kaçakçı ve beraberlerinde bulunan 97 katır ile 160 Jelikan kaçak mazot ele geçirildi. Sınır hatlarını son teknoloji alet edevatlarla gözleyen birlikler, hareketlilik belirledikleri bölgelere son sürat müdahalelerde bulundu. Onbaşılar Köyü Çobanpınar mezrasından geçmekte olan 9 İranlı ve beraberlerindeki kaçak akaryakıt ve katırlar bu sayede ele geçirildi.


Sınıra izinsiz geçiş yapan bu 9 şahıs hakkında 5607 sayılı kanun ve Pasaport Kanunu'nu ihlal suçundan yasal işlem yapılarak adliyeye sevkinin gerçekleştiği belirtildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT