1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Irak'ta Aynı Kente 2.kez Saldırı Gerçekleştirildi Bağdat

Irak'ta Aynı Kente 2.kez Saldırı Gerçekleştirildi Bağdat

Irakta Aynı Kente 2.kez Saldırı Gerçekleştirildi  Bağdat
A+A-

Irak'ta başkent Bağdat yakınlarındaki Taji kentinde bomba yüklü araçlı saldıran Irak Ordusu merkez noktasına saldırdı. Saldırıda en az 3 kişi hayatını kaybetti. Geçtiğimiz gün aynı bölgede yapılan

Irak'ta başkent Bağdat yakınlarındaki Taji kentinde bomba yüklü araçlı saldıran Irak Ordusu merkez noktasına saldırdı. Saldırıda en az 3 kişi hayatını kaybetti.
Geçtiğimiz gün aynı bölgede yapılan saldırıda 22 kişi hayatını kaybetmiş birçok kişi de yaralanmıştı. Irak'ta bu ay sekizinci kez direnişçiler tarafından saldırılar gerçekleştirildi. ABD birliklerinin bölgede geri çekilmesinden sonra Şiiler, Sünniler ve Kürtler tarafından paylaşılmaya çalışılan yönetim gücü çatışmaları yüzünden direnişçiler son bir yılda şiddet olaylarını daha da arttırdılar.
Başbakan Nuri El-Maliki'nin idaresinden rahatsız olan Sünniler ve kısmen bazı Şii guruplar iktidarın değişmesini istiyor. ABD askerlerinin 2011'de çekilmesiyle siyasi ve dini guruplar arasında ihtilaflara dayanan çatışmalar Irak'ta tekrar alevlenmiş vaziyette.
(ES-CTŞ-D)

05.02.2013 13:24:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT