1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. iPhone’un gizli özellikleri! İphoneda gizli özellikler

iPhone’un gizli özellikleri! İphoneda gizli özellikler

iPhone’un gizli özellikleri! İphoneda gizli özellikler
A+A-

Teknoloji alanındaki gelişmeler telefonlarada yarıyor. Apple firmasının kilit telefonu iPhone da gizli özellikleri merak ediyormusunuz ? İphone da bulunan özellikler, İphone özellikleri hakkında herşeye ulaşabilirsiniz.

Teknoloji alanındaki gelişmeler telefonlarada yarıyor. Apple firmasının kilit telefonu iPhone da gizli özellikleri merak ediyormusunuz ? İphone da bulunan özellikleri sıralamaya çalışıyoruz. Kullanıcıların farkında olmadan yaptıkları çoğu işlem aslında iPhone'nin gizli özelliklerini ifşa ediyor. Star Gazetesinin haberine göre ;

Şifre oluşturmak için illa rakam kullanmak zorunda değilsiniz. Ayarlar`dan Genel menüsüne gelerek ister parmak izi koruma özelliğini kullanın (sadece iPhone 5S`lerde) ya da Basit Parola içinde rakam yerine harflerle şifrenizi oluşturabilirsiniz.
 
-%100 etkili olduğunu söylemek mümkün olmasa da, uzmanlar uçak modunda olan iPhone`ların daha hızlı şarj olduğu konusunda hem fikir.
 
 
-Gönderilen mesajın okunup okunmadığını öğrenmek için iMessage uygulamasını kullanabilirsiniz. Kullanmak için “Okundu Mesajları Gönder” seçeneğini seçmek yeterli.
 
 
-Mesajlaşmalarınızın saatini anbean takip etmek mümkün. Bunun için mesajların üzerine parmağını dokundurarak sola doğru kaydırın. Zaman dilimlerini sağ bölümde göreceksiniz.
 
 
-iOS 7 ile birlikte iPhone`ların en büyük eksikliklerinden biri de tarih oldu. Artık istemediğiniz kişilerin telefonlarını kara listeye atabiliyor, bu kişilerden arama almıyorsunuz. Bunun için Ayarlar>Telefon>Engellenenler kısmına girmeniz yeterli
 
 
-iPhone`da herhangi bir bölümde yazı yazarken iPhone`u sağa sola sallarsanız karşınıza üç seçenek çıkacak. Geri Al butonuna tıklarsanız yazdıklarınızı silebilirsiniz.
 
 
 
 
-iOS 7’den önce Wi-Fi veya Bluetooth açmak için birkaç sayfa gezerek ayarlar uygulamasına girmek gerekiyordu. Ancak yeni işletim sistemiyle söz konusu işlemi aşağıda yukarıya doğru bir dokunma hamlesi yetiyor.
-Açılan menüde Wi-Fi, uçak modu ve Bluetooth’un yanı sıra kamera, fener ve hesap makinesi gibi özelliklere ulaşılabiliyor.
 
 
 
-iOS 7’den önceki sürümler, uygulama bazında veri kısıtlaması olmadığı için sık sık eleştiriliyordu. Yeni işletim sistemiyle beraber istenmeyen uygulamaların veri çekmesi engellenebiliyor. Örneğin sadece ‘Foursquare’ uygulamasının veri kullanması kısıtlanabiliyor.
 
 
-Ayarlar>Genel>Kısıtlamalar yolunu takip ederek uygulama içi satın almaları kapatabilirsiniz. Özellikle telefonlarını çocuklarıyla paylaşan ebeveynler için unutulmaması gereken bir özellik.
 
 
-Daha önceki sürümlerde uygulamalar tek tek kapatılarak gereksiz zaman harcanmasını sağlıyordu. iOS 7 ile açık olan tüm uygulamaları kapatmak oldukça kolaylaştı. Açık olan uygulamaları üç parmakla yukaru doğru ittirmek tüm uygulamaların kapatılmasını sağlıyor.
 
 
-Touch ID, telefona parola girmeden, tek dokunuşla telefonu açan bir güvenlik teknolojisi… Önce parmak izinizi tanıtıyorsunuz; ardından sadece kendi parmağınızla açılabilen bir telefon haline geliyor iPhone. Peki parmak izi dışında telefonu burnunuzla da açabileceğinizi biliyor muydunuz?
 
 
-ABD`de yaşayan bir genç Touch ID’ye burnunu kaydetti! Böylece iPhone’ların sadece parmak izi değil burun iziyle açılabileceğini de keşfetmiş oldu.
 
 
-iPhone’unuzda elleriniz yağlı, ama telefonu açmak istiyorsunuz; burnunuzu kullanın! Bununla birlikte burun dışında daha nerelerle açılır onu, kullanıcıların hayal gücüne bırakıyoruz
 
Sizde telefonlarınızda bulduğunuz gizli özellikleri bizimle paylaşıp herkesin öğrenmesini sağlayabilirsiniz. İphone da bulunan gizli özellikler, İphone telefonun bilinmeyenleri
A+A-

HABERE YORUM KAT