1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. iPhone 6 24 Saatte 4 Milyon Sattı

iPhone 6 24 Saatte 4 Milyon Sattı

iPhone 6 24 Saatte 4 Milyon Sattı
A+A-

Apple'ın yeni nesil akıllı telefonu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satış rekorları kırıyor. iPhone 6 Plus için stokların tükendiği dile getirilirken 24 saatte 4 milyon iphone 6 satıldığı ifade ediliyor.

Apple'ın düzenlediği lansman ile teknoloji severler iPhone 6 ve iPhone 6 Plus denen iki telefonla tanıştı. Kullanıcı taleplerine göre donatılan ve tasarlanan iPhone 6'lar rekora doğru koşuyor.

Apple Inc.'nin iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a olan talebin çok yüksek olduğunu açıklamasının ardından teknoloji devinin hisseleri pazartesi günü piyasalar açılmadan önce yüzde 0.9 yükseldi.

Apple taleplerin çok yoğun olduğunu  beyan ederken, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için ön sipariş veren müşterilerin birçoğuna Ekim ayına kadar telefonlarının teslim edilemeyeceğini belirtti. Apple yeni iPhone'lar için ön siparişlerin ilk 24 saatte 4 milyonu geçtiğini bildirdi.

Apple yaptığı açıklamada, "iPhone'ların önemli bir bölümü Cuma gününden itibaren teslim edilmeye başlanacak ancak birçok iPhone ön siparişi Ekim'de teslim edilecek,"dedi

A+A-

HABERE YORUM KAT