1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. iPhone 6 24 Saatte 4 Milyon Sattı

iPhone 6 24 Saatte 4 Milyon Sattı

iPhone 6 24 Saatte 4 Milyon Sattı
A+ A-

Apple'ın yeni nesil akıllı telefonu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satış rekorları kırıyor. iPhone 6 Plus için stokların tükendiği dile getirilirken 24 saatte 4 milyon iphone 6 satıldığı ifade ediliyor.

Apple'ın düzenlediği lansman ile teknoloji severler iPhone 6 ve iPhone 6 Plus denen iki telefonla tanıştı. Kullanıcı taleplerine göre donatılan ve tasarlanan iPhone 6'lar rekora doğru koşuyor.

Apple Inc.'nin iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a olan talebin çok yüksek olduğunu açıklamasının ardından teknoloji devinin hisseleri pazartesi günü piyasalar açılmadan önce yüzde 0.9 yükseldi.

Apple taleplerin çok yoğun olduğunu  beyan ederken, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için ön sipariş veren müşterilerin birçoğuna Ekim ayına kadar telefonlarının teslim edilemeyeceğini belirtti. Apple yeni iPhone'lar için ön siparişlerin ilk 24 saatte 4 milyonu geçtiğini bildirdi.

Apple yaptığı açıklamada, "iPhone'ların önemli bir bölümü Cuma gününden itibaren teslim edilmeye başlanacak ancak birçok iPhone ön siparişi Ekim'de teslim edilecek,"dedi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT