1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. İpekyolu'ndan sağlık semineri

İpekyolu'ndan sağlık semineri

İpekyolu'ndan sağlık semineri
A+A-

Van merkez İpekyolu Belediyesi altyapı, temizlik hizmeti ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma çalışmalarının yanında, İlçe halkı için hastalıklarda farkındalık oluşturmak amacıyla sağlık seminerleri vermeyi aralıksız sürdürüyor.


İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Aile ve Sağlık Komisyonu, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün organizyonları çerçevesinde İpekyolu ilçesinde bulunan bütün mahallelerde Tüberküloz ‘verem’ de farkındalık seminerleri düzenliyor. Belediyenin çalışmalarına Sağlık Halk Müdürlüğü de seminerlere doktor göndererek destek sunuyor. Her ay bir mahallede gerçekleşen sağlık semineri bu ay Alipaşa Mahallesinde gerçekleştirildi. Halk Sağlık Müdürlüğünden gelen Dr. Bilal Aslan’ın verdiği tüberküloz ‘verem’de farkındalık seminerine, İpekyolu Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Nermin Unat, İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Aile ve Sağlık Komisyonu, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.


Dr. Bilal Arslan'ın slaytlar şeklinde verdiği tüberküloz ‘verem’de farkındalık seminerinin sonunda vatandaşların sağlık sorunlarıyla ilgili sorular soruldu. Aslan, sorulan sorulara, sağlık sorunların ne olursa olsun erken tedavi edilmesi gerektiğini belirtti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT