1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. İpekyolu Devlet Hastanesi, Çocuk Hastanesi olarak hizmet veriyor

İpekyolu Devlet Hastanesi, Çocuk Hastanesi olarak hizmet veriyor

İpekyolu Devlet Hastanesi, Çocuk Hastanesi olarak hizmet veriyor
A+A-

Van’da yaşanan 2 büyük depremin ardından İpekyolu Devlet Hastanesi, Bölgede Çocuk Hastanesi’ne dönüştürülerek yoğun bir hizmet vermeye devam ettiği belirtildi.

Hastane Başhekimi Dr. Ali Eman, uzman çocuk doktoru yönünde ve çocuk polikliniklerin açılmasıyla bölgede iyi hizmet veren bir hastane haline geldiklerini belirtti. Dr. Eman, “Hastanemiz 2013 Mayıs ayına kadar İpekyolu Devlet Hastanesi olarak hizmet vermekteydi. Van ilinde yaşanan 2 büyük depremden sonra yaşanan bir takım olaylar, yıkılan binalar, oluşan ihtiyaçlar ve eksiklikler nedeniyle Genel Sekreterliğimiz tarafından İpekyolu Devlet Hastanesi’nin, Çocuk Hastanesi olarak devam etmesi yönünde bir karar alındı. 1 Mayıs 2013 itibariyle biz de hastanemizi çocuk hastanesin dönüştürdük. Ve bu şekilde çalışmaya başladık. O dönemde ciddi anlamda çocuk hekimi sayısında sıkıntısı bulunmaktaydı. Poliklinik sayımız azdı. Sonraki dönemde yeni gelen arkadaşlar bizim taleplerimizin doğrultusunda hekim sayımız oldukça arttı. Şu anda özellikle pazartesi, ve salı günleri 10 adet genel pediyatik polikliniğimiz hizmet vermektedir” dedi.

Dr. Eman, hastanelerinde yan dal polikliniklerin bulunduğunu ve çocuk oyun odası da kurduklarını belirtti. Eman, 19 yataklı yoğun bakım servisi kurduklarını ifade ederek, “470 personel, 100 hemşire, Van geneli toplam 19 çocuk hekimi olarak hizmet veriyoruz. 19 yataklı yoğun bakım servisi olması çok ciddi bir sayıdır. Hastanemizde mayıs ayında itibaren çok büyük değişiklikler yaptık” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT