1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İpekyolu Belediyesi'nden Temizlik Kampanyası

İpekyolu Belediyesi'nden Temizlik Kampanyası

İpekyolu Belediyesi'nden Temizlik Kampanyası
A+A-

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi Bostaniçi Mahallesi’nde 2 günlük temizlik kampanyası başlattı.


Seçimin ardından göreve ve hizmete başlayan İpekyolu Belediyesi Bostaniçi Mahallesi’nde 2 günlük temizlik kampanyası başlattı. Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan belediye hizmet konteynırları önünde temizlik startı veren İpekyolu Belediye eş başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser’e belediye meclis üyelerinin yanı sıra, çok sayıda vatandaş ve belediye personeli de eşlik etti. Belediye hizmet konteynırları önünde temizlik kampanyasına ilişkin bilgi veren İpekyolu Belediye Eş Başkanı Aygül Bidav, göreve başlamaları ardından ilçe de sürdürdükleri çalışmalara devam ettiklerini ve Bostaniçi Mahallesi’nde de 2 günlük temizlik kampanyasının startını verdiklerini söyledi.


Kampanyanın sadece Bostaniçi ile sınırlı kalmayacağını ifade eden Bidav, ”Temizlik kampanyasını diğer mahallerimizde de başlatacağız. İhtiyaç duyulan tüm mahallerimizde bu çalışmaları sürdüreceğiz. Buradan halkımızdan bir ricamız var. Lütfen kimse çöpleri gelişi güzel atmasın. Poşetleme sistemi ile çöpleri konteynırlara ya da çöp bidonlarına bıraksınlar. Hepimiz el el vererek daha temiz ve modern bir İpekyolu’nu yapabiliriz. Bunun için bizlere büyük iş düşüyor. Doğayı kirletmeden, ekolojik bir toplum yaratarak yaşadığımız kentlere ve doğamıza sahip çıkacağız. Sürdürdüğümüz temizlik çalışması bundan sonra da ilçemize bağlı mahalle ve köylerimizde devam edecektir” dedi.


Yapılan açıklamanın ardından Bidav ve Keser ile birlikte çok sayıda kişi cadde, sokak ve drenajlarda çöp topladı. Temizlik kampanyasına İpekyolu Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi Hakkı Cemal’da eşlik ederek İpekyolu Belediye Eş Başkanı Veysel Keser ile çöp topladı.

3-052.jpg

4-048.jpg

5-035.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT