1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İpekyolu Belediyesi'nden Sosyal Medya Hizmeti

İpekyolu Belediyesi'nden Sosyal Medya Hizmeti

İpekyolu Belediyesi'nden Sosyal Medya Hizmeti
A+A-

Van’ın İpekyolu Belediyesi, çalışmalar hakkında şikayet ve öneri taleplerini belediyeye giderek dile getirmeye zamanı olmayan vatandaşlar için twitter ve facebook üzerinden hesap açtı.


İpekyolu ilçesinde yaşayan vatandaşlar, belediyenin hizmetleri hakkında bilgi edinmek, şikayetlerini iletmek ve talep belirtmek için belediyeye ait resmi sosyal medya hesapları üzerinde yetkililere ulaşarak hizmetler hakkında öneri ve taleplerini iletiyorlar. Öneri ve talepleri değerlendiren yetkililer, hemen harekete geçiyor. Son olarak Serhat Mahallesi Garipler Sokağı’nda oturan 12 yaşındaki İlhan Yavaş adındaki bir çocuğun sosyal medya üzerinde İpekyolu Belediyesi’ne mesaj yazarak, yolların yapıldığını ancak kendi sokaklarında asfalt çalışması yapılmadığını belirtmesi üzerine Fen işleri Müdürlüğü personelleri hemen harekete geçerek, Yavaş’ın belirttiği sokakta asfalt çalışmasına başladı.

İlçede yaşayan vatandaşlardan gelen her mesajı dikkate alan İpekyolu Belediyesi Basın ve Yayın Müdürlüğü, sorunların çözümünde yetkili birimi arayarak bildirim yapıyor. Daha sonra yetkili müdürlük, sorunun çözümü için hemen değerlendirme yaparak kısa zaman içinde çözüm veya sorunu minimize ediyor. Sosyal medya üzerinden belediye ile iletişime halk, bu yolla sorunların çözümüne katkı sunulduğu için memnuniyetlerini dille getiriyorlar.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT