1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İpekyolu Belediyesinden ‘Şişme Park’ hizmeti

İpekyolu Belediyesinden ‘Şişme Park’ hizmeti

İpekyolu Belediyesinden ‘Şişme Park’ hizmeti
A+A-

Van’ın İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, çocuklara yönelik sosyal faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde eğitim gören yaklaşık 55 bin ilk ve ortaokul öğrencisinin faydalanmasının hedeflendiği proje kapsamında, şişme oyun parkının okulların bahçelerine kurulacağı belirtildi.

Açıklamada, “Bu kapsamda hava ve iklim şartları göz önünde bulundurularak şişme oyun parkımızın öncelikli olarak kırsal mahallelerdeki okullarımızda çocuklarımızın hizmetinde olması planlandı. İlk kurulumlar Ilıkaynak ve Ağzıkara mahallelerinde gerçekleştirilirken, Yukarı ve Aşağı Gölalan ile Yatıksırt mahallelerindeki öğrenciler de belediyemizin sağladığı servislerle şişme oyun parkından faydalandılar. Kış aylarında ise ilçe merkezindeki okullara hizmet verecek projede, şişme oyun parkımız okullarımızın spor salonlarında hizmet vermeye devam edecek. İklim koşulları ya da uzaklık nedeniyle kurulumun yapılamadığı okullarımızdaki öğrenciler de yine belediyemizin sağladığı ücretsiz servislerle bu hizmetten faydalanabilecek. Belediyemizin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın beden ve ruh gelişimine katkıda bulunmak ve onların kültürel-sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilmek amaçlı projeleri aralıksız sürecektir” denildi.(iha)

A+A-

HABERE YORUM KAT