1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İpekyolu Belediyesi Halkı Temsil Ediyor Mu?

İpekyolu Belediyesi Halkı Temsil Ediyor Mu?

İpekyolu Belediyesi Halkı Temsil Ediyor Mu?
A+A-

Van merkez İpekyolu Belediyesi, mayıs ayında SAMER anket şirketinin İpekyolu sınırları içerisinde düzenlediği 'İpekyolu Belediyesi Memnuniyet Anketi' sonuçları, belediyenin aylık düzenlediği birimler toplantısında değerlendirildi.


Berivan Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya, Belediye Eşbakanı Veysel Keser, Belediye Eşbaşkan Yardımcıları Halis Çakır, Nermin Unatı'ın yanı sıra belediye birim amirleri ve birçok belediye personeli katıldı. Düzenlen toplantıda İpekyolu sınırları içerisinde bulunan tüm mahallelerde gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre birimlerin görev ve sorumlulukları, eksiklikleri ve acil çözülmesi gereken durumlar masaya yatırıldı. Anket sonuçlarını değerlendiren Eşbaşkan Veysel Keser, halkın belediyeye olan memnuniyetini değerlendirirken, halkın belediyeden beklentilerinin de en kısa zamanda birimler tarafından ele alınıp bir program dahilinde bir an önce giderilmesi gerektiğini dile getirdi.

Mayıs ayında yapılan 'Belediye memnuniyet anketinde' İpekyolu Belediye yönetimi sizi temsil ediyor mu? sorusuna halkın % 55.1'i evet, % 22.5 fikrim yok, % 22.4 hayır dedi. İpekyolu Belediyesi hizmet sunarken mahalleler arsında ayrım yapıyor mu ? sorusuna % 71.5 hayır, 14.4 evet, 14.1 fikrim yok derken, İpekyolu Belediyesi karar alma sürecinde halkın katılımını önemsiyor mu? Sorusuna ise % 55.9 evet, fikrim yok % 26.8 hayır diyenler % 17.3 olduğu görüldü.
Anket sonuçlarının değerlendirmesinin ardından toplantı sona erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT