1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İpek Böceği Üreticilerine Dut Fidanı

İpek Böceği Üreticilerine Dut Fidanı

İpek Böceği Üreticilerine Dut Fidanı
A+A-

Muğla'da son yıllarda önemli gelir kapısı haline gelen ipek böceği yetiştiriciliğinin geliştirilmesine ve üretimin arttırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müd

Muğla'da son yıllarda önemli gelir kapısı haline gelen ipek böceği yetiştiriciliğinin geliştirilmesine ve üretimin arttırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor.
Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından ipek böceği yetiştiricilerinin bulunduğu ilçe ve köylerde üreticilerin ürünlerini arttırması için dut fidanı dağıtımı yapılıyor.
Köyceğiz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2008 yılında başlatılan ipek böceği yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması projesi kapsamında çalışmalara devam ediliyor. Türkiye ipek böceği üretiminde önemli bir seviyeye gelen Köyceğiz'de, 2008 yılında başlanan üretim, 2012 yılında 6 bin kilograma ulaştı. Bu maksatla 2013 yılında istenen üretim miktarına ulaşmak amacıyla, ipek böceği için gerekli olan dut yaprağının temini için 5 bin 500 adet dut fidanı Kozabirlik'ten temin edilerek ücretsiz olarak çiftçilere dağıtıldı.
(BT-MB-İK)

08.02.2013 13:17:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT