1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. iPad kullananları üzecek haber! Malesef iPad...

iPad kullananları üzecek haber! Malesef iPad...

iPad kullananları üzecek haber! Malesef iPad...
A+A-

Amerika'daki uzmanların yaptıkları araştırmaya göre başta iPed olmak üzere bir çok tablet insan sağlığına ciddi manada zarar veriyor. iPad'ı uyumadan önce kullananlar bu haberi mutlaka okusun!

ABD’li uzmanların son yaptığı araştırmalara göre iPad ve benzeri tabletlerin gece karanlığında uyumadan evvel kullanılması insan sağlığı için olumsuz etkilediği araştırmalar sonucu açıklandı. Detaylar Haberimizde.

Uzmanlara göre iPad’in yaydığı ışık yüzünden vatandaşlar hem kendini o lahza daha az yorgun hissediyor, hem de az yorgun hissettiği için daha geç uyumasına neden oluyor.

Az uykuyla bir başka güne uyanan vatandaşlar ise güne yorgun başlıyor ve tüm gün bu yorgunluğun etkisinden kurtulamıyor.

ipad

Uzmanlar, iPad ve benzeri cihazların yatmadan evvel kullanılmamasını; bunun yerine kitap okumanın daha sağlıklı olduğu hususunda hemfikir.

Bunun dışında Amazon’un Kindle cihazlarında olduğu gibi gözleri keyifsiz eden ışık yaymayan e-kitap okuyucular da yatmadan evvel kullanılabilir.Uyumadan evvel iPad kullanmayın!

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT