1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İntihara Kalkışan Genç Şans Eseri Ölümden Döndü

İntihara Kalkışan Genç Şans Eseri Ölümden Döndü

İntihara Kalkışan Genç Şans Eseri Ölümden Döndü
A+A-

Samsun'da nişanlısı terk ettiği için girdiği bunalım sonucu tabancayı kafasına dayayarak tetiği çeken gencin şans eseri ölümden döndüğü ortaya çıktı. Olay, dün saat 14.30 sıralarında Samsun İlkadım

Samsun'da nişanlısı terk ettiği için girdiği bunalım sonucu tabancayı kafasına dayayarak tetiği çeken gencin şans eseri ölümden döndüğü ortaya çıktı.
Olay, dün saat 14.30 sıralarında Samsun İlkadım ilçesi, Kıran Mahallesi'nde boş bir arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ailesini trafik kazasında kaybeden ve nişanlısının nişanı atması üzerine bunalıma giren Alpay A. (27), girdiği bunalım sonucu tabancayla intihar etmek istedi. Telefonla konuştuğu arkadaşından helallik isteyince olayın polise haber verilmesi üzerine polise zor anlar yaşatan Alpay A., polisin ikna çabasına rağmen bir türlü intihar eyleminden vazgeçmedi. Elindeki tabancada iki mermi bulunan Alpay A., polislerin ikna çabası sırasında hazneye mermi sürüp havaya doğru bir el ateş açtı. Alpay A., tekrar hazneye mermi sürmek isteyince tabancanın haznesindeki son mermi mermi bu sırada dışarı fırladı. Tabancada mermi olduğunu zanneden Alpay A., bir süre sonra hayatına son vermek istedi ve kafasına dayadığı tabancanın tetiğini çekti. Silah boş olduğu için ateş almadı. Şans eseri ölümden dönen Alpay A., Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınarak İlyasköy Polis Merkezi ekiplerine teslim edildi. Simitçilik yapan Alpay A., olayda kullandığı tabancasını arkadaşı M.E.'den aldığını ileri sürdü. Cinayet bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınan M.E., İlyasköy Polis Merkezi'ne teslim edildi. Alpay A. ile M.S., bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. M.S., silahı kendisinin vermediğini söyledi. Alpay A. ise, " 3 yıldır nişanlı olduğum sevdiğim kız 9 ay önce benden ayrıldı. Ben de bu süre içinde bunalımdaydım. Sonunda hayatımı sonlandırmak istedi. Daha önce silah kullanmasını bilmiyordum. Hazneye mermi sürdüğümde ikinci kez yine aynı hareketi yapınca tabancadaki son mermi de şans eseri dışarı fırlamış. Kendimi öldürmeye karar vermiştim" dedi.
Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Alpay A. ile M.S., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.
(MAY-ÖK-Y)

06.01.2013 17:16:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT