1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'intifada' Adlı Oyun Büyük İlgi Gördü

'intifada' Adlı Oyun Büyük İlgi Gördü

intifada Adlı Oyun Büyük İlgi Gördü
A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Ankara Ekin Tiyatrosu'nun 'İntifada' (Maskeliler) adlı tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturdu. İsrail'in işgal ettiği topra

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Ankara Ekin Tiyatrosu'nun 'İntifada' (Maskeliler) adlı tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturdu. İsrail'in işgal ettiği topraklarda Filistinlilerin mücadelesini konu edinen tek perdelik oyun, Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda iki ayrı gösterimde izleyiciyle buluştu. Başrollerini tiyatro sahnelerinin olduğu kadar beyaz perdenin de tanınmış oyuncusu Turgay Tanülkü'nün, Serdar Kamalıoğlu ve Soner Akçay'la birlikte paylaştıkları oyun ayakta alkışlandı.
İsrailli yazar Ian Hastor'un eseri olan 'İntifada', üç Filistinli erkek kardeş arasında geçen trajik bir olayı sergilerken, savaşın, kardeşlik bağlarını koparan, insanları nefretle ve şiddet kullanarak birbirlerinden uzaklaştıran evrensel yapısını yürek yakan bir öyküyle sahneye taşıyor.
Ankara Ekin Tiyatrosu, Türkiye turnesiyle oyunu birçok ilde sergiliyor.
(SK-Y)

15.01.2013 11:20:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT