1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnternet Bankacılığını Kullananlara Uyarı

İnternet Bankacılığını Kullananlara Uyarı

İnternet Bankacılığını Kullananlara Uyarı
A+A-

Bankalar, internet bankacılığını kullanan vatandaşları bilgisayarlarının güvenliği konusunda uyardı. Bankalar, vatandaşları internet bankacılığını kullandıkları bilgisayarların güvenli olup olmadığ

Bankalar, internet bankacılığını kullanan vatandaşları bilgisayarlarının güvenliği konusunda uyardı.
Bankalar, vatandaşları internet bankacılığını kullandıkları bilgisayarların güvenli olup olmadığı konusunda uyararak bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Lisanslı işletim sistemi ve programlar kullanın, işletim sisteminizi ve programlarınızı sürekli güncelleyin. Anti virüs, anti spyware ve kişisel firewall kullanmaya özen gösterin. İnternet kafe gibi ortak kullanılan bilgisayarlardan bankacılık işlemleri yapmayınız. Şifre ve parola bilgilerinizi paylaşmayın. Parola, Müşteri Şifresi, TC Kimlik Numarası, Bankamatik ve kredi kartı bilgileri, kart şifresi ve tek kullanımlık şifre gibi bilgiler size ait bilgilerdir. Güvenliğiniz açısından üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmayın" denildi.
Ayrıca açıklamada bankaların internet sitelerini kullanmak için herhangi bir linke tıklamak yerine bankaların adreslerini tarayıcıların adres çubuğuna yazarak giriş yapılması gerektiği belirtildi.
(ET-ÖK-Y)

01.02.2013 10:32:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT