1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Instagram'da Dev Temizlik Başladı!

Instagram'da Dev Temizlik Başladı!

Instagram'da Dev Temizlik Başladı!
A+A-

Dünyadaki en çok kullanılan sosyal fotoğraf paylaşım sitesi olan Instagram'da dev temizlik başladı. Instagram milyonlarca sahte hesabı sildi. Takipçi kasma yöntemine savaş açan Instagram ilk icraatını yaptı.

instagramInstagram'da milyonlarca kullanılmayan hesap silindi. Rap şarkıcısı Akon da Instagram'daki temizlik nedeniyle takipçilerinin yüzde 56'sını kaybetti.

Web yazılımcısı Zach Allia'nın derlediği verilere göre en çok takipçi kaybedenler, 3 milyon 538 bin 228 kullanıcısı silinen Justin Bieber ve 3 milyon 284 bin 304 kayıpla pazarlama uzmanı Wellington Campos oldu.

Chiragchirag78 adlı bir hesap, kendi hesabını silmeden önce takipçilerinin yüzde 99'unu kaybetti.
Uyarı bir ay önce gelmişti.

Instagram'ın kendi hesabı ise bir gecede 18 milyon 880 bin 211 takipçi azaldı.Firma, bir ay önce kullanıcılarına hesapların silineceği uyarısında bulunmuştu.

Instagram'ın kurucusu Kevin Systrom yazılı açıklamasında "Deneyimlerimizi geliştirmek için Instagram'daki sahte hesapları devre dışı bıraktık. Takipçi sayılarına eklenmemeleri için bu hesapları sonsuza dek sileceğiz. Bu, bazılarınızın takipçi sayılarında değişiklik göreceği anlamına geliyor" dedi.
Yaklaşık 1 milyon takipçisini kaybeden ve takipçi satın almakla suçlanan Rap şarkıcısı Ma$e hesabını sildi.


Instagram'ın da takipçi sayısı 64 milyon 131 bin 228'den 45 milyon 251 bin 17'ye düştü. (BBC)

A+A-

HABERE YORUM KAT