1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Instagram Kullanıcıları Şokta! Erişim Yok..

Instagram Kullanıcıları Şokta! Erişim Yok..

Instagram Kullanıcıları Şokta! Erişim Yok..
A+A-

Dünya fotoğraf paylaşım devi olan Instagram kullanıcıları bugün resmen şok oldu. Instagram'ın web sitesine ulaşmaya çalışan kullanıcılar çıkan güvenlik uyarısıyla karşılaşınca şaşıp kaldılar. Sorunu fark edip hemen müdehale eden uzmanlar sorunu geçte olsa

Dünya fotoğraf paylaşım devi olan Instagram kullanıcıları bugün resmen şok oldu. Instagram'ın web sitesine ulaşmaya çalışan kullanıcılar çıkan güvenlik uyarısıyla karşılaşınca şaşıp kaldılar. Sorunu fark edip hemen müdehale eden uzmanlar sorunu geçte olsa halletti ve Instagram takipçileri rahat bir nefes aldı.

Yaklaşık 1 buçuk saat süren kesintiden sonra sorun giderildi Instagram'ın masaüstü bilgisayardan ulaşmaya çalışan kullanıcılar güvenlik uyarısıyla karşılaşıyor. Uygulamadan Instagram kullanan kişilerin henüz bir sorun yaşamadı ancak tarayıcı üzerinden instagram.com'a ulaşmaya çalışan kişiler güvenlik sertifikası uyarısı mesajını görüyor. Google Chrome'da instagram.com sitesine ulaşmaya çalışan kullanıcılar, sitenin güvenlik sertifikası olmadığını ve Instagram'ın sizin bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabileceği uyarısıyla karşılaşıyor. Internet Explorer'da ise "Bu sitenin güvenlik sertifikasında sorun var." uyarısı yayınlanıyor. Kullanıcılar instagram.com web sitesine ulaşamıyor.

HATANIN GEREKÇESİ 'UNUTKANLIK' MI?

TheNextWeb sitesinde yer alan bilgiye göre, Instagram 30 Nisan 2015'te Türkiye Saati ile 15:00'da biten Güvenlik Sertifikası'nı yenilemeyi 'unuttu'. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birinin nasıl böyle bir hata yaptığı ise henüz bilinmiyor. Instagram'ın akıllı telefon uygulamalarına bir sorun yansımamasına rağmen sertifikanın süresinin üzerinden bir saat geçmesine rağmen sorun giderilemedi.

SORUN GİDERİLDİ

Instagram'ın sertifikasını yenileme sonucunda sorun giderildi. Kullanıcılar Instagram'a normal şekilde ulaşmaya başladı. 

A+A-

HABERE YORUM KAT