1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Instagram Fakeleri Sildi, Bieber ve Kardashian Şokta !

Instagram Fakeleri Sildi, Bieber ve Kardashian Şokta !

Instagram Fakeleri Sildi, Bieber ve Kardashian Şokta !
A+A-

En popüler fotoğraf paylaşım sitesi olan Instagram, sahte hesapları bir bir sildi. Sahte hesapların silinmesinin ardından en büyük şoku Justin Bieber ve Kim Kardashian yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde duyuru yapan Instagram duyurusunda belirttiği şeyleri hayata geçirdi ve sahte takipçileri bir bir sildi. Instagram bu işlemi yapacağını hem blogunda hem de Instagram'da bulunan kendi hesabı üzerinden duyurmuştu.


Yapılan fake hesap silme işleminin ardından Instagram kullanan bazı ünlülerin takipçi sayılarında son derece büyük düşüşler yaşandı. Bunların başında ise Justin Bieber ve Kim Kardashian geldi. Bieber'in takipçi sayısı yapılan işlemin ardından 23 Milyon 817 bin 614'ten, 20 Milyon 279 Bin 386'ya düştü. Aynı şekilde Kim Kardashian'ın takipçi sayısı ise 1,3 Milyon azalarak 22 Milyon 218 Bin 39'a indi.

 

EN BÜYÜK DÜŞÜŞ İNSTAGRAM'DA


Sahte takipçilerin en çok takip ettiği hesap ise Instagram'ın kendi hesabı oldu. Silme işlemi öncesi 64 Milyon kişinin takip ettiği Instagram hesabının silme işleminin ardından 18 milyon takipçi kaybettiği gözlendi. Temizlik sonrası 1 Milyon takipçisini kaybeden ABD'li ünlü Rapçi Ma$e ise Instagram hesabını sildi.

 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT