1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İnsanlıktan Yoksul Kişiler Dehşet Saçtı!

İnsanlıktan Yoksul Kişiler Dehşet Saçtı!

İnsanlıktan Yoksul Kişiler Dehşet Saçtı!
A+A-

İran'dan gelen haber hayvanseverleri ayağı kaldırdı. İnsanlıktan yoksul bazı kişiler Şirazi kentinde onlarca köpeği işkence yaparak öldürmüş. Basına servis edilen görüntülere göre köpeklerin vücutlarına asit ve zehir enjekte edilerek vahşi bir şekilde kat

İran'dan gelen haber hayvanseverleri ayağı kaldırdı. İnsanlıktan yoksul bazı kişiler Şirazi kentinde onlarca köpeği işkence yaparak öldürmüş. Basına servis edilen görüntülere göre köpeklerin vücutlarına asit ve zehir enjekte edilerek vahşi bir şekilde katledilmiş. Olayı duyan hayvan hakları sunucuları ayağı kalktı

Hayvan hakları savunucusu bir aktivist tarafından çekilip basına servis edilen görüntülerde, vücutlarına asit enjekte edilen hayvanlar acılar içinde bağırarak can çekişirken görülüyor.

İran'ın yarı resmi Fars ajansı, bir taşeron firma tarafından yapılan bu uygulama için yakalanıp öldürülen köpek başına ilgili firmaya yaklaşık 5 dolar ödeme yapıldığını duyurdu.

İnsanlık dışı uygulamanın basına sızması üzerine, İran'ın bazı kentlerinde protesto gösterileri düzenlendi.

İran Çevre Bakanı Masume İbtikar, Şiraz kentine giderek toplanan kalabalığa konuyu ciddiyetle takip edeceği sözünü verdi.

Başkent Tahran'ın yanı sıra Şiraz, Meşhet ve diğer bazı şehirlerde yapılan gösterilerde, kadınların ön planda olduğu dikkat çekti.

 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

---------

Köpeklere asit ve zehir enjekte ediliyor

köpek bağırarak can çekişiyor

Bir diğer küçük köpeğe asit enjekte edilip öldürülen diğer köpeklerin yayına atılıyor

A+A-

HABERE YORUM KAT