1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'insan Hakları Okulu' Sertifika Töreni Düzenlendi

'insan Hakları Okulu' Sertifika Töreni Düzenlendi

insan Hakları Okulu Sertifika Töreni Düzenlendi
A+A-

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Gaziantep şubesi tarafından düzenlenen 'İnsan Hakları Okulu' kursunda başarılı olan kursiyerler sertifikalarını aldı. MAZLUMDER Gaziant

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Gaziantep şubesi tarafından düzenlenen 'İnsan Hakları Okulu' kursunda başarılı olan kursiyerler sertifikalarını aldı.
MAZLUMDER Gaziantep Şube binasında düzenlenen sertifika törenine 40 kişi katıldı. Yaklaşık bir ay süren kursunh son dersi 'Temel Hak ve Özgürlükler' konusu oldu. Kursun sonunda 40 katılımcıya da sertifikaları verildi.
MAZLUMDER Gaziantep Şube Başkanı Abdurrahim Çelik, uygulamanın Türkiye genelinde yapıldığını hatırlatarak, "Türkiye genelinde tüm şubeler zaman zaman 'İnsan Hakları Okulu' açıyor. Bizde 5 ve 26 ocak tarihleri arasında İnsan Hakları Okulu aştık. Derslerde, yaşam hakkı ihlali, insan haklarına giriş, düşünce ifade özgürlüğü ve aynı zamanda hak ve özgürlükler konulu seminerler düzenledik. İnsanlar kendi haklarını bilsinler, yasal haklarını bilsinler amacımız buydu. Aynı zamanda kendi üyelerimiz ile bir kaynaşma oldu. İnsanların ilgisi çoktu, katılanlara teşekkür ediyorum" dedi.
(FS-HD-Y)

27.01.2013 11:45:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT