1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İnönü Vakfı'na Lozan Ziyareti

İnönü Vakfı'na Lozan Ziyareti

İnönü Vakfına Lozan Ziyareti
A+A-

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Lozan Barış Antlaşması'nın 90. yıldönümü kutlamalarına hazırlanan İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker'i ziyaret etti. Pembe Köşk'te İnönü Vakfı Başkanı Özden Toke

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Lozan Barış Antlaşması'nın 90. yıldönümü kutlamalarına hazırlanan İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker'i ziyaret etti.
Pembe Köşk'te İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker'i ziyaret eden Belediye Başkanı Bülent Tanık, sürekliliğini 90 yıldır koruyan Lozan Barış Antlaşması'nın ülkemizin bağımsızlığı için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, çalışmalara destek vermek için bilgi aldı. Kurtuluş mücadelesinde savaş meydanlarında kazanılan zaferin uluslararası siyaset ve diplomasi alanında da perçinlenmesi bakımından Lozan Barış Antlaşmaları'nın önemine değinen Vakıf Başkanı Toker ise, "20 Kasım'da başlayan uzun soluklu Lozan Konferansı sürecinin 24 Temmuz 1923'te Barış Antlaşması'na dönüştürülmesi ve bugünlere nasıl gelindiğini bir kez daha anlatacağız. Tarih Uzmanı, emekli Büyükelçi Bilal Şimşir tarafından hazırlanan Lozan Günlüğü kitabı ile de bu sürecin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayacağız" dedi.
(ZÇ-CC-Y)

19.01.2013 13:04:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT